פניה לקצין הכנסת: מנע מעודה להיכנס למשכן

חברת הכנסת קטי שטרית (הליכוד) פנתה לקצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, בדרישה לבחון האם יש לאסור את כניסת יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה למשכן הכנסת, לאחר שהשתתף בכנס של ארגוני הטרור פת"ח וחמאס בתחומי הרשות הפלסטינית.

ח"כ שטרית הסבירה כי "על פי הנחיות משרד הבריאות מי ששהה בתחומי הרשות הפלסטינית נדרש להיכנס לבידוד ביתי בן 14 ימים. זאת בדומה להנחייה שניתנה בנוגע לביקור ברמאללה שתכנן שר החוץ הגרמני הייקו מאס בחודש שעבר".

שטרית קראה לקצין הכנסת לבחון את המקרה ולמנוע, בהתאם להנחיות משרד הבריאות בעניין נגיף הקורונה, את כניסתו של עודה לכנסת.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

בשורה: החיילים חוזרים לרכבת

בתום הערכת מצב של נציגי משרד הבריאות עם שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב, סוכם על חזרת החיילים לנסיעה ברכבת בימים שני, שלישי ורביעי בשבוע.

הנסיעה ברכבת תתאפשר לחיילים בכפוף להזמנת וואוצ׳רים מבעוד מועד, על פי מתווה ההפעלה של הרכבת בצל הקורונה.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

גל הקורונה השני | תמונת מצב מדאיגה

966 ישראלים אובחנו כנדבקים בקורונה ביממה האחרונה. מדובר בשיא של התפשטות הנגיף ביממה אחת מאז פרוץ המגיפה.

17,481 ישראלים החלימו מהנגיף, מתוך 26,452 שנדבקו.

8,647 חולי קורונה פעילים כיום. 7,723 מתוכם מוגדרים במצב קל, 71 במצב בינוני, 58 במצב קשה שמתוכם 24 מונשמים.

מנין הנפטרים עד כה עומד על 324.

ע"פ פילוח לפי ערים במשרד הבריאות: ירושלים 273 חולים חדשים ב-3 ימים האחרונים אחריה אשדוד 144 אחריהם בני ברק 126 תל אביב 121 בת ים 63 ביתר עילית 51 מודיעין עילית 49 פתח תקווה 48 דימונה 40 רמת גן 34 בית שמש 30 ראשל"צ 30 באר שבע 30 קרית גת 27 חיפה 26 רחובות 25 רמלה 18 טבריה 17 אלעד 16 נתיבות 13 אופקים 8 רכסים 5 צפת 2 וקרית יערים 1

משרד הבריאות פרסם הבוקר את פילוח החולים הקשים לגילאים. מתוך 58 החולים שנמצאים במצב קשה, נתון שיכול להצביע על האוכלוסיה שעלולה יותר להידרדר בעקבות הידבקות בנגיף:

גילאי 79 – 70 עם 25 קשים, 89 – 80 עם 22 קשים, 69 – 60 עם 18 קשים, 59 – 50 עם 15 קשים, 90+ עם 7 קשים, 39 – 30 עם 5 קשים, 49 – 40 עם 5 קשים, 29, 20 עם 2 קשים ובגילאי 19 – 10 ישנו חולה אחד במצב קשה.

המלחמה הלאומית בנגיף קורונה
תחלואה בישראל
נדבקים ביממה האחרונה
966
חולים פעילים
8,647
חולים מונשמים
29
נלחמים בנגיף
בדיקות ביממה האחרונה
20,798
מחלימים ביממה האחרונה
59
חזרו לעבודה ביממה האחרונה
4,720

ממשלת ישראל ממשיכה להוביל את המלחמה בקורונה, תוך נקיטת מדיניות של איזון בין הצורך הדחוף לאפשר את שיקום המשק, לבין הצורך הדחוף לא פחות לעצור את התפשטות הנגיף.

ועדת השרים המיוחדת החליטה אמש (ד') להטיל סגר על שלוש שכונות באשדוד (ח', ז', וג'),, ושלוש שכונות בלוד (הרכבת, שניר ונווה שלום). מדובר בסגר קשיח שבו מותרת יציאה מהבית רק לצרכים חיוניים, ולא תותר יציאה לעבודה מלבד כוחות חירום חיוניים.

צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בדיון הממשלה אתמול עלתה האפשרות להגבלות נוספות על כלל המדינה עוד לפני שבת. בין המועמדים הראשיים – מקומות הבילוי וההסעדה, ואולמות האירועים.

שר בכיר אמר כי "מה שקורה באולמות ובפאבים זו הפקרות, והם מקורות ההדבקה הגדולים ביותר. לצערנו יש אפס הקפדה באולמות. הבעיה שלחתונות מגיעים אנשים מבוגרים מהרבה מקומות, ויש הפצה". ראש הממשלה העלה הצעה שתיבחן, להכניס שוטרים מוסווים לחתונות, ולקנוס אורחים או אולמות שלא יתנהלו לפי ההנחיות.

מנכ"ל משרד הבריאות צפוי לחתום בהקדם על צו המגביל את פעילות מוסדות החינוך, ועל צו שימנע התקהלויות בעיר ביתר עילית. קבינט הקורונה יכונס היום בשעה 15:00 לדיון נוסף על המצב.

קבינט הקורונה. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

בעקבות היקף התחלואה הגבוהה והמדאיגה בעיר בני ברק, התכנסו אמש (ד') ראשי הישיבות ורבנים, בראשות רבני העיר,  וקיבלו מספר החלטות חשובות. האסיפה התקיימה ביוזמת עיריית בני ברק, נוכח היקפי התחלואה המדאיגים בעיר, והתקיימה באולם רחב ידיים תוך שמירה על הנחיות הבריאות.

החלטות הכינוס: כל מנייני התפילה בעיר יוגבלו ל-40 מתפללים, תוך שמירת מרחק ועטיית מסיכות. הרבנים פרסמו כי "מי שאינו מסוגל בזה – לא יבוא לבית הכנסת. חס ושלום עוון בידו ואינו מצטרף לתפילת הרבים". רשות לקיים מניין גדול יותר תהיה רק בשטח פתוח וברחובה של עיר.

הרבנים קראו לתושבים בני 70 ומעלה להעדיף מניינים במקומות פתוחים.

עוד קבעו רבני בני ברק כי כל מי שחש באחד מתסמיני נגיף קורונה חייב לשהות בבידוד מלא ומוחלט, בהפרדה מכל בני ביתו, ללא יציאה מהבית גם לא לרגע אחד.

עוד פסקו הרבנים כי ישנו "חוב ברור להתפנות למלונית במקום חולי בהתאם להנחיות הרבנים, בכדי שח"ו לא יהא הוא גורם ברעתם של אחרים".

הוחלט גם להקים מערך של פיקוח הדוק על כל הישיבות, בשותפות רופאים וראשי הקהילות, ומוסד וישיבה שלא יעמדו בזה, ייסגרו בכאב רב אך באחריות לחיי נפשות רבות.

ראש עיריית בני ברק, הרב אברהם רובינשטיין. צילום: פלאש 90

גם בארה"ב המגפה משתוללת, והיום נרשם שיא של 48,477 חולים חדשים בתוך יממה אחת.

 

 

 

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

העדפה מתקנת? רק למי ששירת

תיקון הצעת החוק שמוצע על ידי ח"כ אופיר סופר (ימינה) יחד עם ח"כ קטי שטרית (הליכוד), מבקש לתקן עוול היסטורי לפיו בן מיעוטים שלא שירת בצה"ל או בשירות לאומי זכה להעדפה מתקנת בשירות המדינה בדיוק כמו בן מיעוטים ששירת בצה"ל. כעת עם קידומו של התיקון לחוק, יתעדפו בני מיעוטים ששירותו בצה"ל בשירות המדינה על פני מיעוטים אחרים.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב: "במדינת ישראל חיים בני מיעוטים, שבחרו לקשור את גורלם בגורל המדינה,  שמקדישים ממיטב שנותיהם לשירות בצה"ל ובשירות האזרחי, לעיתים רבות תוך הקרבה חברתית ומשפחתית גדולה. חלקם מופלים לרעה באזור מגוריהם, חלקם סובלים מאלימות והסתה ולו רק מהסיבה שהם בחרו לשרת את מדינת ישראל ולהשתלב בה. לאור זאת, מטרת התיקון בקבלה לעבודה בשירות המדינה תהיה למי ששרתו בשירות סדיר, או בשירות לאומי, כמוגדר בחוק קליטת חיילים משוחררים. תיקון זה הינו תיקון חברתי מתבקש שיעודד השתלבות הוגנת בחברה הישראלית, ושואף ליצור צדק והוגנות חברתית, כלפי אלה שבחרו לשרת".

ח״כ אופיר סופר (ימינה) אמר עם הגשת החוק: ״השירות בצה"ל ובשירות הלאומי אזרחי בקרב בני מיעוטים אינו דבר מובן מאליו.
באופן אבסורדי דווקא אלו שמתנדבים לשירות משמעותי בצה"ל ובחברה האזרחית- נותרים מאחור כיוון שיציאתם ללימודים או כניסתם למעגל העבודה מתאחרת, ועל כן מטרת תיקון החקיקה היא להביא להעדפה מתקנת המתעדות את המשרתים- ובכך לייצר העדפה מתקנת שתעודד את גיוס בני המיעוטים לצה״ל ולחברה האזרחית"

חברת הכנסת קטי שטרית (הליכוד) הוסיפה: "הצעת החוק מבקשת לחזק את הציבור הלא יהודי שתורם למדינה. השבוע ביקרתי בצפון, שם פגשתי את בני המגזר הבדואי שמתגייסים בהמוניהם לצבא ולשירות האזרחי ורבים מהם שכלו בני משפחה בהגנה על מדינת ישראל. לא ייתכן שהם יהיו האחרונים בתור להתקבל למשרות ציבוריות. בטוחני שההצעה תעשה עמם חסד ואף תעודד מגזרים נוספים להשתלב בחברה הישראלית".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו יזמה את הצעת החוק הוסיף כי: "חיזוק ועידוד בני מיעוטים הפועלים להשתלבות בחברה הישראלית, הוא תנאי להמשך קיומה של ישראל כמדינה ציונית-יהודית ודמוקרטית. כדי להמחיש זאת, חלה עלינו החובה ליצור תמריצים אמיתיים לאלו המשרתים בצה"ל ובשירות אזרחי לאומי ולא להסס להעלותם על נס, ביחס לקוראים לבדלנות ולמלחמה במדינת ישראל".

שילוב כוחות בין הקואליציה לאופוזיציה תרם לתיקון הצעת החוק החשובה וההיסטורית הזאת.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

שידור חי: טקס סיום קורס קצינים

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

עקיבא נוביק פוטר מערוץ 13

העיתונאי הסרוג עקיבא נוביק הודיע לפני שעה קלה (ד'): פוטרתי מערוץ 13.

ערוץ 13 (ערוץ 10 לשעבר) מצוי בקשיים כלכליים משמעותיים. רק אתמול הודיעה טלי מורנו, מגישת חדשות ותיקה בערוץ, כי היא פוטרה.

נוביק, שגדל ביישוב עפרה שבבנימין, שרת בגלי צה"ל כעורך ומפיק. לאחר שחרורו עבד ככתב לענייני יהודה ושומרון ודתות בידיעות אחרונות, ובהמשך מונה לכתב הפרלמנטרי של העיתון.

בחמש השנים האחרונות עבד נוביק בערוץ 10 שהפך ל-13, ככתב פרלמנטרי. היום, כאמור, שילם עקיבא נוביק את מחיר תכנית הקיצוצים של הערוץ ופוטר מתפקידו.

 

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

נפתלי בנט מציג – קבינט קורונה אלטרנטיבי

לאור הזינוק בהידבקות בקורונה וצניחת הכלכלה, ולאור הדשדוש המתמשך של הממשלה בטיפול במגיפה, שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט מקים קבינט קורונה אזרחי חלופי של מומחים מתחומי הבריאות, האפידמיולוגיה, העסקים והחירום.

בנט הודיע כי צוות הקבינט יגבש דרכי פעולה להתמודדות כלכלית-רפואית אל מול המשבר, יסייע במידע לציבור, ובפעולות לצמצום הפגיעה בכלכלה.

בין חברי הקבינט: נפתלי בנט, אלוף (מיל') גיורא איילנד, פרופ׳ עומר מואב (פרופ' לכלכלה), ד״ר מיכאל שראל (לשעבר הכלכלן הראשי של משרד האוצר), אביר קארה (מייסד קבוצת ״השולמנים״ של בעלי העסקים בישראל) ועוד.

 

ח"כ נפתלי בנט: ״מדינת ישראל מצויה במשבר פרנסה הולך ומחריף, מהקשים בתולדותיה. קבינט הקורונה האזרחי נרתם לסייע בקבלת החלטות ובהנעת פעולות על מנת להציל את פרנסת אזרחי ישראל תוך שמירה על בריאותם.״

גיורא איילנד: "ישראל במשבר לאומי. איכות הטיפול במשבר לאומי נבחנת בראש וראשונה במידת יכולתה של המדינה לגייס את כל המשאבים הלאומיים הרלבנטים- טכנולוגים וניהוליים, ביעילות ובמהירות. נכון לעכשיו לא הצלחנו בכך, ולכן נכון לעשות מאמץ בכדי למצות משאבים אלה, יותר ואחרת".

פרופ' עומר מואב: "אני מקווה שממשלת ישראל תקשיב ותאמץ את המלצות הקבינט האזרחי, המלצות שיסייעו לממשלה להתמודד עם המשבר הכלכלי החמור, משבר שמנוהל בשליפות ובפופוליזם".

אביר קארה: "משבר הקורונה חשף יותר מכל את ההזנחה רבת השנים של המגזר העסקי בישראל. אנחנו אנשי עסקים, יצרנים ויזמים עלינו נגזרה המשימה להפוך משבר להזדמנות ונעשה זאת. קבינט הקורונה האזרחי הוא הזדמנות ללמוד ולהציע למדינה כיצד יהיה נכון יותר להתייחס לשותפים שלה. יש לנו משימה לעשות, נעשה ונצליח".

ביום ראשון הקרוב יתקיים דיון ראשון של חברי הקבינט במכון המחקר לביטחון לאומי (INSS) בתל אביב. במהלך הדיון הראשון צוות הקבינט יגבש המלצות דחופות.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

הכנסת הצביעה נגד חוק פונדקאות ללהט"ב

מליאת הכנסת דחתה בקריאה טרומית את הצעת חוק הסכמים לנשיאת עוברים של חברי הכנסת עידן רול ויאיר לפיד.

ח"כ עידן רול הציג את החוק, וטען כי המחיר לרכישת ילדים בחו"ל יקר לעומת רכישה בארץ: "כחול לבן התחייבתם לשיוויון זכויות מלא לקהילה, תעשו לנו טובה או שתעמדו במילה שלכם ותעניקו שיוויון זכויות מלא בחוק, או שאתם נגד הקהילה".

סגן שר הבריאות יואב קיש השיב בשם הממשלה: "זה נושא שהוא לא שייך לא לאופוזיציה ולא לקואליציה. בקואליציה נמצאים פה נציגים של הקהילה הגאה שאני בטוח שיש להם רצון מובהק להוביל לחקיקה ממשלתית, שני שרים בממשלה שבוודאי תומכים במהלך הזה. אני יודע גם משיחות אישיות איתם שבכוונתם להוביל ולראות שהדבר הזה קורה. נכון שיש גם שיקולים כבדים שאנחנו נצטרך לקחת אותם בחשבון יש גם ציבור אחר שזה יותר מורכב מבחינתו.

הצעת החוק עלתה לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה, שם נקבע כי הדיון בעניינה יידחה בחודשיים. מכיוון שהמציעים לא הסכימו לקבל את הצעת הממשלה בטרם לובנו כלל הסוגיות ונדונו בהרחבה ולעומק כל ההשלכות וההיבטים הנדרשים, הממשלה מתנגדת."

בהצבעה שמית תמכו 29 והתנגדו 47. השרים אמיר אוחנה ואיציק שמולי וחבר הכנסת איתן גינזבורג הצביעו בעד.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

לאחר 47 שנים: 'עמק הבכא' יחזור לפרוח

היום (ד׳) התקיים מעמד העברת שטח מובלעת עמק הבכא לידי המועצה האזורית גולן וקיבוץ אל-רום. בטקס חגיגי שהתקיים בנוכחות תושבי הקיבוץ אל-רום, העביר באופן רשמי מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, את השטח לידי ראש המועצה האזורית גולן חיים רוקח.

צילום: דובר צה"ל

מובלעת עמק הבכא נקבעה כמובלעת בשנת 1973 לאחר מלחמת יום כיפור והאיזור נשאר ממוקש וסגור עד היום. לפני כשנה, בשיתוף פעולה פורה בין המועצה האזורית גולן לפיקוד הצפון, הוחלט לזכות את השטח ממוקשים וכך להחזירו לשימוש חקלאי קיבוץ אל-רום. את פעולת פינוי המוקשים וזיכוי השטח ביצעו יחידות ההנדסה של פיקוד הצפון ועוצבת הבשן יחד עם לוחמי יחידת יהל״ם.

מדברי מפקד פיקוד צפון, אלוף אמיר ברעם: ״עשינו את המאמץ הזה לניקוי מובלעת עמק הבכא מהמוקשים המוטמנים פה עשרות רבות של שנים, מאז 1973, מכיוון שלחימה ב״ציר הרשע השיעי״ צריכה להיעשות לא רק באש ובברזל אלא גם באמצעות חקלאות ציונית אמיתית, כפי שעושים תושבי רמת הגולן בארץ זבת חלב ודבש!״

האלוף ברעם. צילום: דובר צה"ל

מדברי ראש המועצה האזורית גולן, חיים רוקח: ״קבלת השטח הזה היא התגשמות חלום עבורי. קודם עמדתי באנדרטה בעמק הבכא של חטיבה 7, הסתכלתי לשטח וראיתי ים צהוב. הגיע הזמן שיהיה כאן כתם ירוק פורח, תראו איזו ארץ יפה יש לנו. פינוי השטח והעברתו לחקלאיים היא המעשה המתבקש כאשר אנו מעוניינים להרחיב את ההתיישבות בגולן, את העשייה החקלאית ולאפשר תעסוקה ריווחית״.

צילום: דובר צה"ל
מפת עמק הבכא

מדברי מנהל עסקי קיבוץ אל-רום, מר יובל זיו: ״מהמקום המזוהה ביותר עם מלחמת יום כיפור, עמק הבכא, קם מסר של שלום והתחדשות. במעשה זה, הצבא מאפשר לנו, החקלאים, לטפח שטחים נוספים הממוקמים בתוך מתחמים ממוקשים. העברת שטח היא גם העברת מסר של שותפות בין צה״ל לחקלאים והתושבים״.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

קמפיין 'אמנת ז'נבה' מציג: כך רקחו המתנחלים וטראמפ את הסיפוח

גלי בת חורין, יו"ר פורום 'קפה שפירא', תהתה: "איך קרה, שמיעוט של בוגדים הפך את הציונות הארץ לארגון חתרני, מפוקפק ולא לגיטימי? שלילת אזרחות מקומץ הסוכנים הזרים של הקרן תפטור אותנו מהשלטון הזר העוין של הקרנות ובגצ הלא חוקי ולהיות באמת עם חופשי בארצנו".

יגאל דלמוני, מנכ"ל מועצת יש"ע, הגיב: "בתחילת כל סרטון של שמאלנים, יש מתנחל עם זקן, כיפה ושם תנכ"י. (יריב אופנהיימר, אני עושה את זה טוב?)"

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.