fbpx

בשורה: מתקדמים לקראת חידוש התיירות

הבוקר התכנסה הוועדה לביקורת המדינה בנושא "עתיד התעופה בקורנה".

פרופסור איתמר גרוטו אמר בוועדה:

"אנחנו חושבים שבדיקות מיותרות לבאים ממדינות ירוקות. אין הבדל בין מי שמגיע מטבריה למי שמגיע מיוון. נעשה בחודש הראשון פיילוט בו נבדוק לחצי מהאנשים. במדינות אדומות אנחנו שוקלים לעשות בדיקות אבל לא להתבסס רק על זה. המטרה שלי כרגע זה לקדם את הנושא של התעופה. זה עדיפות מאוד גבוהה אצלנו. כמה מדינות ירוקות יש בעולם?אחת ההגדרות האירופיות יש לא מעט מדינות כאלה".

גרוטו הוסיף: "אני רוצה לציין שנעשה כל מאמץ כדי לקדם את הנושא הזה. מי שיחזור ממדינה ירוקה לא יצטרך שבועיים בידוד. נקודה".

גרוטו. צילום: פלאש 90

זו רשימת המדינות הירוקות נכון להיום, לפי רשימות שהועברו לחברות התעופה: אוסטריה, קנדה, קפריסין, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, גרמניה, יוון, הונגריה, איסלנד, אירלנד, יפן, דרום קוריאה, לטביה, ליכטנשטיין, ליטא, מלטה, ניו זילנד, נורבגיה, פולין, סלובקיה, סלובניה ושוויץ.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

בשורה למשפחות ברוכות הילדים ולחיילים המשוחררים

בסיכום בין שר האוצר ישראל כץ ליו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני – סוכם בועדה כי תוכנית המענקים תכלול את הסכומים כדלהלן:
ילד ראשון עד רביעי (כולל) יקבלו 500 ש"ח, ומילד חמישי ואילך יקבלו 300 ש"ח לכל ילד.

בנוסף סוכם כי חיילים משוחררים בשנה הראשונה לשחרורם יקבלו תוספת מענק של 500 ש"ח בנוסף ל- 750 ש"ח שמקבל כל אדם מגיל 18.

ועדת הכספים תתכנס בזמן הקרוב לאישור המתווה, והחוק יעלה בהמשך היום לקריאה שניה ושלישית במליאת הכנסת, הכסף ייכנס לחשבונות הבנקים של האזרחים בימים הקרובים.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

הלחץ החרדי הצליח: כל ילד יזכה במענק

יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר התייחס בפתח דיון ועדת הכספים לפרסומים בדבר הסדר למתן מענק אישי מעבר לילד השלישי: "יש כאן החלטה שרציתי להביא אותה גם בשם רה"מ בשיתוף כל חברות הקואליציה. משפחות ברוכות ילדים לא צריכות לשלם על כך שהן ברוכות ילדים. הממשלה למיטב ידיעתי והבנתי תסכים למענק של עד הילד הרביעי כולל הילד הרביעי בסך 500 ₪ לכל ילד, על הילד החמישי 250 ₪, הילד השישי והלאה תוספת של 100 ₪ לכל ילד. אני חושב שזה טוב שאנחנו מטיבים עם האזרחים, היוזמה הזו בין שהגיעה מכל אחד מחברי הכנסת פה, היא יוזמה חיובית שעוזרת לאזרחי ישראל. אני מקווה שנוסח החקיקה יתקדם לפי הנוסח הזה".

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני: "נגיע לסעיף הזה, נראה מה מוצע ונתייעץ עם חברי הוועדה ונחליט".

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מיהר להגיב: "‏במקום לתמוך בחיילים משוחררים, אנשי מילואים שעובדים ומשלמים מיסים, שוב נכנעים רה"מ ורה"מ הרזרבי ללחצן של המפלגות החרדיות. ככה זה כשפוחדים מגפני ומדרעי".

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

בית המשפט פסק: המדינה תתפוס משכורות מחבלים

ביהמ"ש המחוזי דחה אמש (א') עתירה אשר הוגשה על ידי אביו של האסיר הביטחוני פכרי זהיר מנצור עומר, כנגד צו תפיסה בסכום של עשרות אלפי שקלים שקיבל האסיר הביטחוני מהרשות הפלסטינית כ"משכורת" בגין מאסרו בכלא.

מנצור עומר היה שותף בביצוע מעשי רצח, והסעת המחבל שביצע את הפיגוע בשוק בחדרה, באוקטובר 2005, בו נרצחו 6 אזרחים ישראלים.

צו התפיסה שאיפשר את לקיחת הכספים, הוא חלק ממהלך תקדימי אותו יזם המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (מט"ל) במשרד הביטחון להוצאת צווי תפיסה של שר הביטחון, בגין משכורות המשולמות על ידי הרשות הפלסטינית למחבלים ולמיופי כוחם.
מהלך זה, שנעשה בשיתוף אגף המודיעין בצה"ל, שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר ויחידת החילוט במשרד המשפטים, הוביל עד כה לתפיסה ולחילוט של מאות אלפי שקלים, וכן להנחיית הגופים הפיננסיים לאתר כספים נוספים של אותם גורמים לצורך תפיסתם וחילוטם.

שר הביטחון גנץ אמר: "בכוונתי להוביל מהלכים שונים ומגוונים באמצעות המטה ללוחמה כלכלית בטרור למניעת העברת כספים למחבלים וארגוני טרור. הפסיקה תסייע לנו במלחמה נגד הטרור גם באמצעים כלכליים"

גנץ. צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90
רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

החשב הכללי במשרד האוצר הודיע על התפטרותו

רוני חזקיהו, החשב הכללי במשרד האוצר,  הודיע לשר האוצר כ"ץ על רצונו לסיים את תפקידו. ההתפטרות תיכנס לתוקף בסוף אוקטובר או עם אישור תקציב 2020.

בהודעה מטעם חזקיהו נכתב כי החשב הכללי ציין בפני השר כי עזיבתו מגיעה על רקע תחושת מיצוי מהתפקיד, כמו גם הרצון לפנות את הדרך לבעלי תפקיד חדשים. בהמשך הודה חזקיהו לכ"ץ על האמון שנתן בו מעת כניסתו לתפקיד.

כ"ץ. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

שר האוצר ישראל כ"ץ מסר בתגובה: "הודיתי לו על העבודה המשותפת ועל תרומתו הרבה לכלכלת ישראל. בקרוב אתחיל בתהליך המתבקש לאיתור חשב חדש".

יש לציין כי חזקיהו אמור היה לסיים את תפקידו בין כה בתחילת השנה הבאה עת ימלאו 4 שנים לכהונתו בתפקיד, ההערכות כי יקדים את סיום תפקידו רווחו בחודשים האחרונים, ובפרט עם חילופי התפקידים בראשות המשרד בין שר האוצר לשעבר כחלון לכ"ץ.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

תכנית המענקים אושרה בממשלה

הממשלה אישרה הבוקר (א) את תכנית המענקים לאזרחים של שראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כץ. השרה פרקש הכהן וח"כ מיכאל ביטון נמנעו.

לפי התכנית, כל אזרח מעל גיל 18 יקבל מענק בסך 750 שקלים ו-500 שקלים נוספים בעבור הילד הראשון, השני או השלישי שבמניין ילדיו אליו משתלמת קצבת הילדים. כך שמשפחה עם ילד אחד תקבל 2,000 שקלים ומשפחה עם שני ילדים 2,500 שקלים ומשפחה עם שלושה ילדים תקבל 3,000 שקלים.

כמו כן, הממשלה אישרה הרכב חדש ומצומצם לקבינט הקורונה, שקטן מ-16 שרים לעשרה בלבד. הקבינט, שהוקם עם השבעת הממשלה, הפסיק לפעול בשבועות האחרונים בטענה כי הפורום הגדול מסרבל את הליך קבלת ההחלטות, וצמצומו נעשה בהסכמת נתניהו ושר הביטחון בני גנץ.

שר החינוך יואב גלנט לא יהיה בהרכב הוועדה. מלבדו, גם השרים מירי רגב, איציק שמולי, מירב כהן, אסף זמיר ויעקב ליצמן לא יהיו חלק מההרכב החדש. במחאה על הוצאתו מהפורום, ליצמן עזב במחאה את ישיבת הממשלה מיד לאחר שהצביע נגד המהלך. הוא ישמש כמשקיף בקבינט, אך לא יהיה חבר בו.

החברים בפורום המצומצם הם נתניהו, גנץ, שר הבריאות יולי אדלשטיין, שר האוצר ישראל כץ, השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, שר החוץ גבי אשכנזי, שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי, שר המשפטים אבי ניסנקורן, שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ ושר הפנים אריה דרעי. יוזמנו לישיבות גם היועמ"ש אביחי מנדלבליט או נציגו, ראש המל"ל מאיר בן שבת, מנכ"ל משרד רה"מ, מנכ"ל משרד האוצר ומנכ"ל משרד הבריאות.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

גל חום קיצוני בפתח: כך תצרכו חשמל נכון וגם תחסכו כסף

שימוש יעיל וחסכוני בחשמל אינו פעולה חד-פעמית אלא אורח חיים, אותו ניתן לנהל ללא מאמצים גדולים. די בשמירה על מספר כללים פשוטים כדי ליהנות ממכשירי החשמל שבבית תוך שמירה על מסגרת ההוצאות.

בכל בית קיימים מכשירים שאופן השימוש בהם משתנה בהתאם לעונות השנה.
בקיץ לדוגמה, מכשירים כמו מזגן האוויר, המקרר והמקפיא צורכים יותר חשמל מאשר בחורף, בעוד שהדוד לחימום מים, מייבש הכביסה והתאורה מהווים מוקדי צריכה אידאלים להקטנת הצריכה.

להלן כמה המלצות מכוונות למכשירים עם הפוטנציאל הגבוה ביותר להשגת חיסכון בקיץ:

מיזוג אוויר
בימי הקיץ החמים, המזגן הוא לרוב צרכן החשמל המשמעותי ביותר. לכן יש חשיבות רבה לבחירתו ולשימוש הנכון והנבון בו, כאשר המטרה היא השגת נוחות יחד עם יעילות.

כיצד להפיק את המיטב מהמזגן מבלי לבזבז:

 • יש להקפיד על ניקוי (בהתאם להמלצות היצרן) של מסנני המזגן. שימו לב: לפני כל ניקוי – חובה לכבות את המכשיר.
 • אין לחסום את פתחי האוויר של המזגן.
 • בקיץ יש לכוון כלפי מעלה את פתחי פיזור האוויר הקר.
 • יש לכוון את התרמוסטט של המזגן כך שהטמפרטורה בחדר תהייה קרובה ככל האפשר לטמפרטורה המומלצת בקיץ (25 מעלות צלסיוס). כוונון התרמוסטט במעלה אחת פחות בקיץ יגרום לעליה בצריכת החשמל של המזגן בכ- 5%.
 • יש לסגור היטב את הפתחים דרכם עלול לברוח אוויר ממוזג.
 • חשוב לסגור את דלתות החדרים שאינם בשימוש.
 • לעתים, באזורים ובימים שרמת הלחות והטמפרטורה של האוויר אינם גבוהים מדי, ניתן להפעיל מאוורר כאלטרנטיבה למזגן.
 • בקיץ כדאי לדאוג להצללת החדרים כדי לצמצם את עומסי החום שאיתם "מתמודד" המזגן.

מקררים ומקפיאים
מקרר ומקפיא הם מכשירים שפועלים 24/7, לאורך כל השנה. יחד עם זאת, צריכתם משתנה במהלך השנה ומושפעת בעיקר מטמפרטורת הסביבה, מזמן ותדירות הפתיחות של הדלתות.
כיצד להפיק את המיטב מהמקרר והמקפיא בבטחה ומבלי לבזבז?

 • יש למקם את המקרר/המקפיא רחוק ממקורות חום ובמקום שאינו חשוף לשמש.
 • הטמפרטורה המומלצת בתא הקירור היא 7-5 מעלות צלסיוס, בתנאי שאין דרישות שונות עבור אכסון של מוצרי מזון מסוימים.
 • חשוב להקפיד על סגירה טובה של הדלתות ולבדוק מעת לעת את אטם הגומי שמסביב לדלת, כדי להבטיח איטום מושלם.
 • לא מכניסים מזון חם למקרר או למקפיא. יש להמתין שטמפרטורת המזון יגיע לטמפרטורת החדר.
 • המעבה שבגב המקרר חייב להיות נקי מאבק. כמו כן, יש לאפשר תנועה חופשית של אוויר באזור שלו וסביב המכשיר כולו.
 • כדאי להוריד את הטמפרטורה במקפיא לרמה הנמוכה ביותר, רק בשני מקרים ובאופן זמני בלבד:
  • כאשר עומדים לפני הקפאה של כמות מזון גדולה מאוד.
  • לפני הפשרה וניקוי של המכשיר, כדי לאפשר למזון "לאגור קור" עבור הזמן שבו יהיה מחוץ למקפיא. לאחר הניקוי, כשמחזירים את המזון למקפיא, יש להעלות שוב את הטמפרטורה לרמה הרגילה המומלצת.
 • כדאי שהמקפיא יהיה מלא לפחות בשני שליש מנפחו. מאידך, חשוב לא לדחוס את המזון יותר מדי, כדי לאפשר זרימת אוויר חופשית בין המוצרים.
 • ביום שבו עומדים להפשיר את המקפיא, לא כדאי להכניס לתוכו מזון שטרם הוקפא.

המלצות נוספות

 • יש להתחשב בכך, שנורות ליבון והלוגן וכן כל מכשיר הפולט חום (תנור בישול ואפייה, מגהץ, תא צלייה וכדומה) מגבירים את עומס החום בחדר וכתוצאה מכך – עולה צריכת החשמל של המזגן. באופן דומה, גם צריכת החשמל של המקרר והמקפיא מושפעת מפליטות החום העודפות.
 • מומלץ להימנע ככלל מהפעלת נורות ללא צורך, ובמיוחד כאשר הן נורות ליבון או הלוגן. בנוסף, כדאי לשקול החלפה של נורות בנורות לד חסכוניות, בעלות יעילות אורית ומשך חיים גבוהים במיוחד.
 • את הפעלת מכשירים הפולטים חום מומלץ לדחות לשעות הערב המאוחרות יותר, כאשר עומס החום יורד במקצת.
 • בקיץ הכי טוב דוד שמש! למי שעדיין אין, כדאי מאוד לבדוק ובמידת האפשר, להתקין.
 • לבעלי דוד שמש מומלץ לשמור על הקולטים נקיים ולמנוע את הצללתם
 • בקיץ מומלץ לנצל את תנאי מזג האוויר ולצמצם, ככל האפשר, את הפעלת מייבש הכביסה.
 • כאשר, בכל זאת, יש צורך בהפעלת המייבש, כדאי להפעילו רק בקיבולת מלאה ועד לרמת הלחות הדרושה (בגדים שמיועדים לגיהוץ לא צריכים להיות יבשים לגמרי)
 • את סחיטת הכביסה במכונת הכביסה לפני שמעבירים אותה למייבש, יש
  לעשות במהירות המירבית האפשרית.
 • כמו בהפעלת מייבש, כדאי וחסכוני יותר להפעיל את מכונת הכביסה ומדיח הכלים בקיבולת המרבית, אלא אם קיים צורך מיידי להפעלה וקיימות תוכניות חסכוניות עבור כמויות קטנות שאותה ניתן להפעיל. חשוב לדעת כי ניתן להשיג חיסכון של עד 45% בצריכת החשמל אם מפעילים את המכשירים לעיל בקיבולת מלאה במקום שתי הפעלות של "חצי כמות", כלומר בתוכנית חסכונית.
 • בקיץ בפרט, כדאי להימנע מהפעלה מיותרת של תנור אפייה: כמויות קטנות מומלץ להפשיר, לחמם או לאפות במכשיר קטן (טוסטר-אובן או מכשיר מיקרוגל). ניתן לחסוך כך עד 40% בצריכת החשמל לאפייה/צלייה.
 • למניעת הפסדי חום וחימום מיותר של הסביבה, יש להימנע מפתיחת דלת התנור תוך-כדי פעולה.
 • כאשר רוכשים מכשיר חשמלי חדש: חשוב להתאימו לצרכי הבית, לגודלו, לצרכים ולהרגלי השימוש של המשפחה. בקניית מכשיר חשמלי בכלל ושל מכשיר בעל צריכת חשמל גבוהה בפרט, כמו מזגן, מקרר, מכונת כביסה וכד', כדאי להשוות בין מספר מכשירים דומים ולבחור במכשיר בעל דירוג אנרגטי הגבוה ביותר, המסומן באות A , או הכי קרוב אליו.
רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

לאחר 17 יום: הסתיימה שביתת העובדות הסוציאליות

הושג הסכם עם משרד האוצר הסכם רפורמה חדש למבנה השכר, בחודש יולי 2021 תשולם הפעימה הראשונה לשכר המעודכן על סך 200 מיליון ש"ח

הסתיימה שביתת העובדות הסוציאליות: הושג הסכם עם משרד האוצר, ע"פ הדיווח של מיכל פעילן אלו פרטי הסכמי העובדים הסוציאליים מול האוצר – הסכם רפורמה חדש למבנה השכר, בחודש יולי 2021 תשולם הפעימה הראשונה לשכר המעודכן על סך 200 מיליון ש"ח.

פעימה שנייה תהיה עם פתיחת הסכמי השכר במשק, העובדות הסוציאליות יוחרגו ויקבלו פעימה שניה ייעודית. בנוסף, סוכם על מתווה אבטחה ומוגנות מלא לעובדות בסך 70 מיליון שנכנס תקציב המדינה בכל שנה. כל העובדות והעובדים יקבלו מענק קורונה לשנת 2021 בסך 9,000-11,000 שקלים לעובד.

Photo by Yonatan Sindel/Flash90

 

ממשרד האוצר נמסר כי הסיכום כולל מענה מידי לנושא מוגנות העובדים הסוציאליים, התחייבות לפתרון ארוך טווח במסגרת דיוני התקציב הן למוגנות והן לשכר, ופתרון זמני על מנת להביא להעלאת שכרם בשנה הקרובה.

שר האוצר ישראל כ"ץ, שר העבודה והרווחה איציק שמולי, יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים בהסתדרות ענבל חרמוני, סגן שר האוצר יצחק כהן, הממונה על השכר קובי בר נתן והממונה על התקציבים שאול מרידור, סיכמו הלילה (ג') על מתווה סיוע במסגרתו יוקצה סכום ייעודי לטובת מתן מענה בתחום מוגנות העובדים הסוציאליים, במטרה להפחית את מקרי האלימות כלפיהם; והגדלת חלקיות משרה ומתן מכסת שעות נוספות במטרה לסייע למילוי השורות; התמודדות עם העומס הקיים וכמובן העלאת שכרן. עובדות ועובדים שיקבלו תוספות אלו, יקבלו גם מענק חד פעמי שישולם בשתי פעימות בחודשים אוגוסט וינואר.

Photo by Yonatan Sindel/Flash90

כמו כן סוכם כי הצדדים יחלו באופן מיידי בדיונים על רפורמה כוללת בשכר העובדים הסוציאליים שתצא לדרך בחודש יולי 2021.

בוועידת צירי איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים אושר הבוקר ההסכם ובכך הם שבים לעבודתם הסדירה.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

משרד הבריאות פרסם הנחיות בידוד חדשות

משרד הבריאות פרסם הבוקר הנחיות חדשות ליציאה מבידוד של נדבקים מאומתים. זאת, הסבירו, בהתאם לידע המדעי העדכני בנוגע לנגיף שלפיו הסיכון להידבק מחולה 9 ימים אחרי שהתחילו להופיע תסמינים הוא נמוך, ולאור העובדה שארגונים בין-לאומיים עדכנו את המלצותיהם על משך הבידוד של מקרה מאומת.

Photo by Hadas Parush/Flash90

ההנחיות החדשות:

1. במקרה של חולה עם תסמינים שמועד תחילתם ידוע: מרגע שעוברים 10 ימים מהופעת התסמינים, ועוד שלושה ימים לפחות ללא תסמינים, יכול לראות את עצמו פטור מבידוד ללא צורך בבדיקה נוספת.

2. חולים עם תסמינים שלא ידוע מתי הם התחילו: חולה ייחשב כמחלים 10 ימים לאחר קבלת התוצאה החיובית האחרונה ובתנאי שחלפו לפחות שלושה ימים מהרגע שנעלמו התסמינים – ללא בדיקה שנייה.

3. חולים ללא תסמינים: במקרה של חולים ללא תסמינים, כלומר נשאים שנדבקו בלבד, הם יכולים לצאת באופן אוטומטי מבידוד ברגע שחלפו 10 ימים מרגע קבלת התוצאה החיובית האחרונה, ללא תנאים נוספים.

במשרד הבריאות מבהירים כי רק רופא רשאי לאשר את קיצור תקופת הבידוד של חולה ולהגדירו כ"מחלים". עוד הדגישו כי ההנחיות החדשות יביאו להגדרת החלמה מהירה יותר ולחיסכון מובהק בכמות בדיקות ההחלמה הנדרשות.

ההנחיות החדשות מגיעות לאחר שבארה"ב פרסמו בסוף השבוע האחרון הוראה דרמטית על קיצור משך הבידוד ל-10 ימים. המרכזים האמריקניים לבקרת מחלות זיהומיות סקרו עדויות רבות והודיעו כי הזמן שעובר מרגע הופעת התסמינים עד הרגע שבו אדם אינו מדבק הוא 10 ימים לכל היותר. לדברי ראש מערך החדשנות בשירותי הבריאות כללית, פרופ' רן בליצר, ההשלכות של קיצור זמן הבידוד על המשק והכלכלה הן עצומות. 

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

ארגון זהות מרחיב את פעילותו גם ליהדות הגולה

אמש (ב') התקיים מפגש בין שרת התפוצות, עומר ינקלביץ' למנכ"ל זהות ישראל בן פזי ויו"ר זהות רועי צדוק. במהלך הפגישה הציגו השניים בפני השרה את פעילות מרכזי זהות בישראל ואת כוונתם להרחיב את הפעילות גם מחוץ לגבולות ישראל. בין הרעיונות שעלו: שיתופי פעולה בין בתי ספר בארץ לבתי ספר יהודים ברחבי העולם, ביסוס הקשר בין התלמידים מהארצות השונות והפעלת מערכי שיעור ייחודיים המצליחים לגבור על המרחק ולחבר בין הלבבות כך שבארץ יכירו ויזדהו עם יהדות הגולה.

השרה ינקלביץ': "אחד מתפקידיו העיקריים של משרד התפוצות הוא לחבר את אזרחי ישראל לאחיהם שבתפוצות. שמחתי לפגוש את מנהלי ארגון "זהות" שעושים עבודה חשובה בחיבור ילדי ישראל לזהות היהודית שלהם. מקווה שנזכה גם להגביר את המודעות והאכפתיות של הנוער הישראלי כלפי 8 מיליון היהודים שאינם חיים בארץ."

יו"ר ארגון זהות, רועי צדוק: "יהדות התפוצות היא חלק מרכזי מאוד בזהות שלנו כעם. חשוב לנו מאוד לחזק ולבסס את הקשר שלנו עם מליוני האחים שלנו שמעבר לים. השטח מראה שהוא צריך את הקירבה הזו".

מנכ"ל ארגון זהות ישראל בן פזי אמר: "החיבור שלנו עם יהדות התפוצות חשוב מאין כמוהו כדי לבסס את הזהות היהודית שלנו. העברת המסר לתלמידים בארץ ובעולם שאנשים אחים אנחנו, לכולנו יש סיפור דומה, עבר, הווה ועתיד משותפים ועל ידי זה ליצור חיבור שגובר על המרחק. פעילות חינוכית משמעותית זו היא יעד חדש שאנחנו רוצים להגיע אליו בשנה הקרובה".

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.