ממשיכים במדרון: עתירה לבג"ץ דורשת להכניס לוחמות לסיירות המובחרות

תהליך הכנסת הלוחמות לכל מקום בצבא נמשך.

לאחר שבשנה האחרונה הפיילוט להכשרת טנקיסטיות נפסל ולאחר מכן הוחזר, כעת עולות הפמיניסטיות שלב, ודורשות לאפשר להן לשרת כלוחמות ביחידות המיוחדות והקרביות ביותר בצה"ל.

4 בנות הגישו הבוקר (ד') עתירה לבית המשפט העליון, בדרישה לפתוח עבורן את 'יום סיירות' – הגיבוש המיוחד שמפעיל צה"ל למיון לוחמים לסיירות המובחרות, ביניהן דובדבן, שייטת 13 ועוד.

העותרות דורשות משר הביטחון ומהרמטכ"ל לנמק מדוע לא מאפשרים לנשים להתמודד ולנסות להתקבל כיום לסיירות. העתירה תוהה "מדוע תפקידי הלוחמה ביחידות המובחרות סגורים באופן קטגורי בפני נשים, עניין פסול העומד בניגוד לעקרון שוויון ההזדמנויות ובניגוד לחוק".

אחת העותרות הסבירה: "הצבא צריך לראות את ההזדמנות החשובה הזאת שנשים ישרתו בכל היחידות, זה יעשה שירות תודעתי ענק בכל תחומי החיים".

עורך הדין שמייצג את המלש"ביות, ובעבר ייצג גם ב'עתירת הטנקיסטיות', מסר: "צה"ל הקים בשנים האחרונות את מערך הגבולות עבור נשים לוחמות, שלמעשה הפך לכלוב של זהב עבור נשים לוחמות. כך הצבא מאפשר לעצמו להתהדר בשילוב נשים בתפקידי לחימה אך למעשה מגביל אותן באמצעות תקרת זכוכית בלתי עבירה ואינו מאפשר להן להתמודד על תפקידים אחרים".

נזכיר כי בדיון הציבורי סביב שילוב הלוחמות בשריון טען הצבא בעד שילוב החיילות כי הטנקיסטיות שיוכשו לא "יכנסו לבינת ג'ביל" אלא יהיו במשימות אבטחה ב'גבולות שלום'. גם שר הביטחון הנכנס בני גנץ התבטא בעבר כי "אני לא חושב שיכולות להיות פלוגות לוחמות של נשים בגולני".

לא תהיינה לוחמות בגולני. צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

גם הרמטכ"ל לשעבר גדי אייזנקוט, שקידם באופן מאסיבי את שילוב הלוחמות בצה"ל, התבטא כי "אני לא רואה כרגע שילוב בנות בחוד המסתער של צה"ל".

לא יהיו בנות בחוד המסתער. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ארגון 'תורת לחימה' מסר בתגובה:

"מדובר בקמפיין מסוכן ארוך שנים, שיש בו בכדי לפלג, להחליש ולהסיט את תשומת הלב של צה"ל, שתפקידו לנצח במלחמה בלבד ולא לכלות את כוחותיו במלחמות מגדר והעצמה אישית אגואיסטית. כל בר דעת שאינו מונע על ידי אג'נדה מסוכנת וכל אדם שמכיר את צה"ל ועבודתו יודע שהעתירה הזו בלתי אפשרית.

אנו בטוחים ששר הבטחון והרמטכ"ל לשעבר רא"ל במיל' בני גנץ יביע את עמדתו הברורה והאמיצה כפי שהביע אותה בשנת 2013 שאמר שנשים לא תשרתנה בגולני.

מי שלא התעורר בבג"ץ אליס מילר ובג"ץ הטנקיסטיות קיבל כעת את בג"ץ המטכ"ליסטיות".

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

16 replies on “ממשיכים במדרון: עתירה לבג"ץ דורשת להכניס לוחמות לסיירות המובחרות”

לבנות יש פוטנציאל נזק גבוה הרבה יותר משל גברים בגלל המבנה הפיזיולוגי שלהן. הן סתם ילדות מתלהבות שלקחו קורס בהעצמה נשית ופספסו את הפואנטה.
ונניח שעברו הכל, ועכשיו הם בסיירת כלשהי, לא רוצה לדמיין מה יקרה לאשה בשבי אצל החיות האלו.

למה הבנים לא מתלוננים שלבנות רק שנתיים… שירות
שוויון מהיום 2.8
ולעניין סיירות תקרעו אותם יום אחד ונראה
אבל בלי הנחות שוויון עד הסוף

אתם מוזמנים להתלונן.
אתם פשוט לא מבינים את הנקודה.
הבנות רוצות שוויון, אנחנו נשרת בכייף ובאהבה כמוכם.
זה מה שאנחנו רוצות.

כדי להדוף אחת ולתמיד את הדרישות הפמיניסטיות ההזויות אני מציע שיאפשרו לבנות להשתלב ביחידות המובחרות אבל בלי שום הנחה בשל היותן בנות. אם הן רוצות שויון, אז שויון עד הסוף. נראה אותן עושות מסע של עשרות ק"מ עם 40-50 ק"ג, ועוד אימונים קשים שעוברים הלוחמים ביחידות המיוחדות, שרק מעטים שורדים את כל המסלול שלהם.

זה בדיוק מה שהם מבקשות, לא הקלות, לא גיבוש שונה, פשוט שיוויון. אם וכאשר לא יצליחו ביום סיירות ילכו לגדודים.
אני חושב שזאת יוזמה מבורכת וכל הכבוד לנערות. הגיע הזמן לצאת מן המיינדסט החשוך והמקובע.

בוקר טוב
ראשית חייב לציין שאני מאוד מעריך ומכבד את נשים אבל.
כאחד שהיה בעבר ביחידה מיוחדת ויודע את הסיכונים בהם הילדים והאחים היקרים שלנו נמצאים לעניות דעתי זה ממש לא בסדר לאפשר לבנות היקרות לשרת ביחידות האלה.
אציין רק מצב חלילה בו בחורה נפלה בשבי מה אז יהיה בארץ איזה מכבש לחצים ועד היכן נהיה מוכנים ללכת בכדי להחזיר את הבת. לא שעבור הבנים לא נעשה הכל אבל באמת יש גבול .אי אפשר בשם השיוון להרוס את הביטחון שלנו .

תרגישו.15 דקות או שעות התהילה והריאליטי יחלפו,ישאר צהל בגמותו של כוכבי.הוא אמיץ,נחוש,חכם ומתוחכם.מפגש אחד עם לוחם חיזבאללה יגורש בקריאות א י מ ל' ה

אתם פשוט אנשים עם אינטליגנציה של בני עשר.
אני לא מאמינה שיש אנשים בכלל וגברים בפרט כמוכם במדינה שלנו.
אתם פשוט בושה.
למה נראה לכם שנשים פחות טובות במשהו מכם?
אנחנו יכולות להצליח בכל תחום כמוכם אם לא יותר.
אנחנו בעד שוויון וחתירה למצוינות, להצלחה, לטוב ביותר.
מה אתם עושים? אתם חבורה של חסרי אידאולוגיות וכבוד לנשים.
נהנים לשבת מול מסך ולנצל את ״הכוח״ שאין לכם.
אם יש לך משהו להגיד, תגידו ואל תסתתרו תחת שם בדוי.
Get a life.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.