תשדיר התרמה לארגון הBDS – בתאגיד 'כאן'

ארגון רופאים לזכויות אדם הוא אחד מארגוני השמאל הקיצוני הגדולים בישראל.

הארגון השתתף בעבר בכנס עולמי של תנועת החרם BDS, במסגרת שבוע האפרטהייד. נשיאת הארגון ד"ר רוחמה מרטון קראה פעמים רבות לחרם על ישראל.

הארגון גם היה מעורב בדו"ח גולדסטון, שהאשים את ישראל בפשעי מלחמה.

כעת, 'רופאים למען זכויות אדם' שפועל למען מחבלים הכלואים בבתי סוהר, תושבי עזה שמפגינים על הגדרות נגד ישראל, וכן המפגינים בבלעין נגד גדר ההפרדה, יוצא בקמפיין התרמה.

בתשדיר שפורסם, אומרים רופאים ממחלוקת קורונה כי תקופת הקורונה פגעה רבות במסתננים ותושבים חלשים רבים, והם קוראים לתרום לארגון כדי שיוכלו להמשיך ולעזור להם.

תשדיר ההתרמה משודר בתאגיד כאן, למרות שכללי התאגיד קובעים מפורשות שהתאגיד לא ישדר תשדירי פרסום בעניין השנוי במחלוקת פוליטית או אידיאלוגית בציבור.

בעבר נחשף בערוץ 20 כי התאגיד הוריד סרט בשם 'זמן הכאב', ש'רופאים למען זכויות אדם' השתתף ביצירתו, בשל שקרים וחשש מתביעות דיבה .

בעקבות התשדיר החדש, הגיש מנכ"ל ארגון בצלמו שי גליק תלונה לנציב קבילות הציבור בתאגיד. בתלונה נכתב:

"אז אחרי הפרסומת של פורום משפחות שכולות, שוב ארגון שמאל קיצוני מפרסם אצלכם, בשם 'רופאים לזכויות אדם'.

מדובר בארגון שתמך בעבר בתנועת הBDS העולמית, והשתתף בכנס של תנועת החרם העולמית, היה שותף לדוח גולדסטון האנטי ישראלי, נותן תמיכה רפואית למחבלים ועוד.

כל המדינה מנתקת איתו קשרים, אבל אתם בשביל כסף מפרסמים אותו.

האם את ארגון להבה הייתם מפרסמים?
ברשות השניה וגם בבג"ץ! נקבע חד משמעית שלא לפרסם פרסומות השנויות במחלוקת, ואתם מכספי המיסים שלי מתעקשים לפרסם ארגונים אנטי ישראלים?"

מתאגיד 'כאן' נמסר בתגובה: "נוסח התשדיר נבדק ונמצא עומד בכללי הפרסומות של התאגיד. התשדיר אינו כולל עניין השנוי במחלוקת פוליטית, ולכן אין מניעה לשדרו".

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

6 replies on “תשדיר התרמה לארגון הBDS – בתאגיד 'כאן'”

אין מקום במדינת ישראל לא לתאגיד ולא שום ערוץ אחר לא אודיאו או וידאו שנמצא בגבולות ישראל לפרסם כל חומר שהוא נגד מדינת ישראל ואזרחיה לא היה ולא. יהיה וכל מי שיתמוך בשונאי ישראל ד. מ. ו. בראשו

לא יאומן איך ערוץ שכל המדינה משמת עליו מפרסם קמפיין התרמה לארגון שמאלני עוכרי ישראל .בושה .חייבים לסגור את הערוץ הזה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.