יהודה ולד: "בתקופה הקרובה נצא למהלך של אחדות אמיתית"

הציונות ותהליך חזרת עם ישראל לארצו לאחר אלפיים שנות גלות מתרחשים מול עיננו. לעומת מי שראו בעין אנושית במהלך זה אירוע לאומי, חילוני וטכני, המבט מתוך בתי המדרש שלנו היה בעין אלוקית של שוב ה' לציון, של חזון העצמות היבשות שקורם עור וגידים.

הבשורה של הציונות הדתית היא ביכולת לתת את הנשמה למדינה. להיות שותפים לתקומת עם ישראל בארצו מתוך הקודש והתורה. היכולת לייבש את הביצות, להקים יישובים, להפריח את השממה, להקים מפעלי חסד והתנדבות, לבנות עולם של תורה וללבוש מדי צה"ל מתוך אמונה.

הרצון שלנו להיות שותפים בממשלת ישראל עם השפעה משמעותית היא כדי להגשים את אותו חזון. זה לא רק דאגה לתקציבים או לקידום כל אותם מפעלים כבירים שהקימו אנשי הציונות הדתית אלא מתוך הבנה שחיזוק הרוח הזו תשפיע טוב על המדינה כולה.

ואכן, בציבור הנפלא שלנו יש גוונים ודרכים שונות כיצד לפעול למען מטרה זו. אבל כשהמטרה אחת – אנו ביחד.

גם לאחר מערכת הבחירות האחרונה רצינו להיות עם יד על ההגה. דרישותינו היו הוגנות וענייניות. לצערנו, מהרגע הראשון לא התנהל איתנו מו"מ הוגן, וכנראה שרוה"מ כבר לא ראה בנו שותפים. הוצעו לנו אולי ג'ובים וכבוד, אך לא יכולות השפעה. ובממשלה מורכבת זו, בה השמאל קיבל הובלה במשפטים, בבטחון, בכלכלה ועוד – הציונות הדתית הייתה נרמסת. החלטנו כולנו יחד, בהתייעצות עם רבנים חשובים ואנשי מעשה – לעשות את שליחותינו באופוזיציה.

השנה האחרונה, עם שלושת מערכות הבחירות והתהפוכות הפוליטיות הרבות שהתרחשו בה, דורשת מאיתנו חשבון נפש וחשיבה משותפת כיצד ניתן לחזק את כוחה הפוליטי של הציונות הדתית.

כמדומני שכולנו מסכימים שהפיצולים, הפילוגים והמלחמות הפנימיות בין רסיסי המפלגות פגעו בנו ובאמון הציבור עד מאוד,אובדן הדרך לעיתים וטשטוש ערכי הציונות הדתית גרמו לאנשי הכיפות הסרוגות והציבור האמוני לוותר ולחפש את ביתם במפלגות אחרות.

חיבור הכוחות, חזרה לערכי הציונות הדתית , הם צו השעה.

יש צורך במפלגה ציונית דתית שרואה במדינת ישראל חלק מתהליך גאולת עם ישראל, שרוצה להפיח רוח ואמונה במרחבי העשייה.

בעז"ה בתקופה הקרובה, נצא למהלך משותף של בניה, חיבור והתחזקות.

נהווה בית לכל מי שנאמן לדרך, נחזיר את אמון הציבור בנו בפריימריז ובהליכים דמוקרטים, לא רק בדיבורים והבטחות שלא מקויימות אלא במעשים.

ברמה הלאומית אנו נמצאים בשעה קריטית. יש מי שמנסה להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה, יש מי שמנסה לחלק את ארצנו ולהקים פה מדינה פלסטינית.
את המאבקים האלו אף אחד אחר לא יוביל, הם מונחים לפתחנו.

רק מפלגה ציונית דתית גדולה ,מאוחדת וחזקה שמחויבת לדרך תוכל לשמור על כל אותם מפעלי ההתיישבות האדירים, על מוסדות החינוך והציונות המדהימים, על זהותה היהודית של המדינה.

שתתן את הנשמה למדינה.

נמשיך לפעול לכך יחד, נניף את הדגל – באהבה ואמונה.

***

יהודה ולד הוא מזכ"ל האיחוד הלאומי.

עושים חשבון נפש דתי לאומי ב24/6

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

2 replies on “יהודה ולד: "בתקופה הקרובה נצא למהלך של אחדות אמיתית"”

צר לי יהודה היקר!
הציבור הדתי לאומי לא הלך לאופוזיציה, מי שהלך זה בנט ושקד שכלל אינם מייצגים אותו,ואליהם חברה גם תקומה, מפלגה קטנטנה שמרגישה את עצמה בשמיים, בגלל שיש לה ערוץ 7 תומך…

צר לי ידידי היקר!
הציונות הדתית כמפלגה עברה מן העולם.
כבר 72 שנה שהם עסוקים באליסטיטיות ופירוד בין פלגי ה"מחנה"!
יותר מידיי מריבות ומלחמות אגו.
צריך מפלגה אחת ויחידה בימין שתאחד תחתיו כל אנשי הימין: דתיים וחילונים, ימנים לייט וימנים קיצוניים, בעלי זקן ובעלי פירסינג, גברים ונשים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.