הרב אהרון אגל-טל: רוצים מחנה דתי לאומי? תתחילו בכתיבת שפה חדשה

עושים חשבון נפש דתי לאומי ב24/6

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

3 replies on “הרב אהרון אגל-טל: רוצים מחנה דתי לאומי? תתחילו בכתיבת שפה חדשה”

1. הפיצול הוא ההזדמנות לשוב אל שולחן התכנון ולנסות משהו חדש. אנחנו כל הזמן מנסים ללכת עם אלו שדומים לנו תרבותית אבל לא ברורה לנו השליחות המשותפת שלנו. יש הבדל בין להיות חבר ואוהב ובין לייצר מחנה לטובת יישומה של מדיניות שיש לה השלכות לאומיות. יצירת השפה המשותפת מתחילה בנכונות של הרבה מאוד אנשים לוותר על מימוש רצונותיהם האידאלוגיים הטובים כדי לבסס את העיקר שסביבו יתלכדו מה שיותר אנשים. ממש כמו שמקימים עסק. אתה בא עם חלומות אבל בסוף זקוק לשותפים ונדרש להתאמות. אתה ממשיך עם החזון שלך אבל לא בהכרח שהוא יכול להתממש במסגרת העסקית הנוכחית. זה מחייב בגרות ובשלות אחרת זה יתפרק.
2. לא מכיר את הרב זאגא ולטעמי מי שיצליח להקים מחנה גדול שיש בו גוונים שונים המשוחחים זה עם זה בידידות – הוא זה שיוכל לטעון שיש לו את זה. אבל יש עוד מה להרחיב וזה שווה מאמר משמעותי יותר

לצערי אני לא יודע מי זה הרב יצחק חי זאגא. אבל כל אחד שיאמר שמטרתו היא זהותה של המדינה אני איתו. הלוואי שסוף סוף יקום מישהו כזה..

שבוע טוב הרב רוני.

1. איך אמירה כזו ושפה כזו יכולות להיות משמעותיות כשמבחינה פוליטית המחנה האמוני מפוצל לרסיסים מפלגות?

2. מי בעיניך יכול להיות האדם המתאים לנסות וללכד ולהנהיג מהלך שכזה? בעיני הרב יצחק חי זאגא הוא אחד האנשים היותר ראויים ויותר מתאימים, מבחינות רבות, ונראה שיש עכשיו שעת כושר לנסות ולקדם אותו לעמדת הנהגה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.