מחקר: "ניתן לתת אפידורל בכל שלב בלידה"

ביה"ח הדסה במחקר פורץ דרך שנעשה בקרב כ-19 אלף נשים לאורך עשור ובשלבים שונים של פתיחה. מסקנת החוקרים: "משך זמן הלידה לא מושפע כלל מהשלב שבו ניתן האלחוש". מנהל אגף נשים ויולדות בהדסה: "נשים לא צריכות לסבול". כך מפרסם הבוקר (א') עיתון ישראל היום

מחקר חדש שנעשה בהדסה מנפץ את אחד המיתוסים הרווחים בלידה, לאחר שמצא שמתן אפידורל בכל פתיחה אינו מאריך את משך הלידה ולא מעלה את השכיחות של סיבוכים. התוצאות היו נכונות הן ליולדות בלידה ראשונה והן בלידה שנייה ומעלה. בכל חדר לידה בישראל הנוהל מעט שונה, אבל נשים רבות שביקשו אפידורל נתקלו בתשובה שמדובר בשלב מוקדם מדי ושעליהן לחכות, או שהן בפתיחה מתקדמת וכבר "מאוחר מדי".

במחקר שנערך במרכז הרפואי הדסה בקרב 18,870 נשים שילדו בשנים 2015-2003 ,נמצא כי משך הלידה לא השתנה משמעותית בין נשים שבחרו לקבל אלחוש אפידורלי בתחילת הלידה, לכאלה שקיבלו באמצע הלידה או בסופה. החוקרים בדקו לגבי כל אחת מהיולדות מתי קיבלה את האפידורל-לפי פתיחה של צוואר הרחם וכמה זמן ארכה הלידה. כמו כן, נבדקו סיבוכים כמו לידה מכשירנית-ואקום.

משך הלידה לא הושפע מהשלב בלידה שבו ניתן אפידורל, ולא נמצאו הבדלים מובהקים. עם זאת, נמצא שלידה עם אפידורל מעט ארוכה יותר. בלידות ראשונות משך שלב הצירים והלחיצות התארך עד כשעה בפתיחות השונות, לעומת נשים שלא קיבלו אלחוש אפידורלי. בלידות חוזרות שלב הצירים התארך עד שלושת רבעי שעה, ושלב הלחיצות התארך בכ-8 דקות יותר.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.