נתניהו: "נחיל ריבונות על שילה, איפה שהיה ארון הקודש"

ראש הממשלה נאם אתמול בועידה וירטואלית של ארגון אוונגליסטי תומך ישראל, והזכיר את הקשר התנכ"י של עם ישראל ליהודה ושומרון

ראש הממשלה נתניהו נאם בועידה מצולמת של ארגון 'נוצרים מאוחדים למן ישראל' (CUFI) ארגון אוונגליסטי התומך בישראל ובו חברים מעל 7 מיליון איש. הארגון, שהוא הארגון הפרו ישראלי הגדול ביותר בארצות הברית, פועל להגברת התמיכה הכלכלית והפוליטית ממשל, בקונגרס ובסנאט ומטפח פוליטיקאים תומכי ישראל להשגת עמדות כוח והשפעה כדוגמת מייק פנס סגן הנשיא.

בדבריו נתניהו דיבר על הקשר התנכ"י של עם ישראל עם המקומות עליהם הוא מתכוון להחיל ריבונות ביהודה ושומרון:

"בתכנית הנוכחית ישראל תחיל ריבונות על בית אל, איפה שיעקב חלם על הליכה לגן עדן. ישראל תחיל ריבונות על שילה, איפה שהיה ארון הקודש עם עשרת הדיברות במשך עשרות שנים".

"המקומות האלה, כמו מקומות אחרים בתרבות היהודית, הם חלק מההיסטוריה של המולדת היהודית. אנחנו נקראים יהודים כי זאת ממלכת יהודה. האזורים האלה הם חלק גם מהזהות הנוצרית, גם מהזהות שלכם, ותחת ריבונות ישראלית, האזור הזה יהיה מוגן לתמיד. נוצרים חיו בפחד ובמנוסה, ועכשיו נוצרים בישראל חיים בחופשיות, החלת הריבונות באזורי ממלכת יהודה, שהם חלק מישראל בכל הסכם שלום. לא ירחיקו אותנו מהסכם השלום, אלא יקדמו אותנו לעבר השלום."

צילום: לע"מ

נתניהו נאם בפני הארגון, על מנת לגייס תמיכה אמריקנית נוספת לאחר שבשבוע שעבר, בו היו האמריקאים אמורים לקבל החלטות, הסתיימה הישיבה שהוגדרה גורלית בבית הלבן – בלי שום החלטה. ביום שישי הגיעו לישראל השגריר האמריקאי דייויד פרידמן יחד עם ‏שליח מיוחד של הבית הלבן, אבי ברקוביץ', כדי לדון בתכנית טראמפ ובמהלך הריבונות. בכירים ישראלים ציינו כי במוצאי שבת נפגש ברקוביץ' עם ראש הממשלה נתניהו, ואמש (א') נפגש עם מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ, ועם מתאם הפעולות בשטחים כמיל אבו רוקון.

היום (ב') ייפגש ברקוביץ' עם שר הביטחון בני גנץ. גנץ צפוי להדגיש בפני ברקוביץ' שכל מהלך ריבונות צריך להיות תחילתו של מהלך מדיני רחב יותר ובהתאם לכל עקרונות תכנית טראמפ כמו מדינה פלסטינית – ולא להיות מהלך חד צדדי ומנותק מהקשר מדיני, וכן שצריך לעשות צעדי מחווה כלפי הפלסטינים על מנת לרצותם אל מול תוכנית הריבונות. מלבד הפגישה עם גנץ, פגישות נוספות מתוכננות עם ראש הממשלה נתניהו ועם שר החוץ אשכנזי. ככל הנראה, הכוונה היא לערוך מרתון מפגשים על מנת להגיע להכרעה סופית בסוגיה. בשיחות ישתתפו השליח ברקוביץ, שגריר ארה"ב ישראל, דיוויד פרידמן, חבר צוות המיפוי מטעם המועצה לביטחון לאומי של ארה"ב, סקוט פיית', ונציגים נוספים.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.