התעשייה האוירית מציגה: רחפן נגד רחפנים

התעשייה האווירית תשלב יכולות יירוט באמצעות רחפן חדש

שדה הקרב המודרני הולך ומשתנה, ושחקן שתופס בו מקום של כבוד הוא הרחפן. הכלי הקטן והגמיש מסוגל להגיע בדיוק רב לכל מקום, והרחפנים המתקדמים יכולים לשאת איתם אמצעים שונים, כולל חימוש מונחה.

לפני כשנה סיכל צה"ל ניסיון איראני להחדיר 'רחפן מתאבד' ולבצע באמצעותו פיגוע בישראל:

היום (ב') מפרסמת התעשיה האוירית כי היא מפתחת נשק חדש: רחפן מיירט רחפנים. מדובר במערכת שיודעת לזהות חדירת רחפים זרים לזירה, ולשגר לעברם באופן אוטונומי 'רחפן מיירט'. הרחפן רוכש את המטרה, מזהה אותה באמצעי חישה וצילום מתקדמים, ננעל עליה – ומתנגש בה באויר.

התעשייה האווירית בשיתוף חברת ההזנק איירון דרון (Iron Drone)  חתמו על הסכם לשיתוף פעולה, במסגרתו התעשייה האווירית תשלב את יכולות היירוט למערכת אנטי רחפנים המתקדמת Drone Guard.

חברת איירון דרון מתמחה בפיתוח רחפנים אוטונומיים ליירוט רחפנים, שכעת משולבות במערכת אנטי הרחפנים של אלתא. הרחפן המיירט מסוגל לפעול ביום ובלילה, ומשוגר מתחנת עגינה חדשנית המאחסנת מספר רחפנים מוכנים לפעולה וניתנים להפעלה בקצב מהיר, באופן המאפשר התמודדות בו-זמנית עם מספר מטרות ואף עם נחילים.

צילום: התעשיה האוירית

מנהל מפעל היבשה באלתא, התעשייה האווירית, צביקה ירום: "החתימה על הסכם שיתוף פעולה זה ושילוב יכולות יירוט למערכת ה- Drone Guard מספקים פתרון ייחודי עבור מגוון רחב של איומים. המערכת משלבת את הידע והניסיון ארוך השנים של אלתא בתחומי המכ"ם, המודיעין והבינה המלאכותית יחד עם הפתרון הייחודי של איירון דרון ליירוט קינטי של רחפנים. האינטגרציה בין המערכות כבר הוכחה והודגמה במספר ניסויים, ואנו כבר נמצאים בשלבי שיווק של הפתרון המשותף. מערכת Drone Guard הינה חלק מהפתרונות שמציע מפעל היבשה שמוקם בימים אלו בבאר שבע בהשקעה של למעלה ממאה מיליון שקלים, לטובת בניית תשתיות טכנולוגיות חדשניות ויישום מחקר ופיתוח בתחומי היבשה".

מנכ"ל איירון דרון, מתן מלמד: "שיתוף הפעולה האסטרטגי עם אלתא מבית התעשייה האווירית הוא אבן דרך משמעותית לאיירון דרון. שילוב הכוחות בין היכולות המתקדמות של מערכת Drone Guard לבין יכולות הניהוג והביות המתקדמות של איירון דרון מהווים מכפיל כוח עסקי וטכנולוגי".

צילום: התעשיה האוירית

לפני כשבועיים התפרסם כי צה"ל פתח 'יחידת רחפנים', שתהיה אחראית על איסוף מודיעין מדויק ברזולוציות גבוהות, תוך שימוש ברחפנים וטכנולוגיות מתקדמות.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.