הקבינט החליט: מחזירים הגבלות | כל הפרטים

המאבק הלאומי בנגיף הקורונה עולה שלב. בישיבת הקבינט הבוקר הוחלט על חזרה ל-50 מתפללים בבבתי הכנסת, חתונות עד 250 משתתפים, ועבודה במגזר הציבורי במתכונת 30% מהבית

קבינט הקורונה התכנס הבוקר (ב') לדיון המשך בהגבלות הנדרשות, לאור נתוני התחלואה הגבוהים. שרי קבינט הקורונה החליטו פה אחד על הצעדים הבאים להגבלת התקהלויות והתכנסויות חברתיות:

בבתי כנסת, וכן בהתקהלויות אחרות, תותר השתתפות עד 50 איש.

אולמות ומופעי תרבות יוגבלו לנוכחות של עד 250 משתתפים, אירועי ברית מילה והלוויות יוגבלו ל-50 משתתפים. לגבי חתונות הוחלט להגביל את מספר המשתתפים עד 250 משתתפים, תוך תיחום המגבלה לתקופה שעד י"ז בתמוז. הציבור ובעלי האולמות נקראים לקיים חתונות עד כמה שניתן במרחבים פתוחים.מ-י״ז בתמוז ועד י׳ באב – תקופת שלושת השבועות בה רוב ככל עם ישראל נמנע מלקיים חתונות – יוגבלו החתונות ל-250 משתתפים במרחב פתוח בלבד, או בחלל סגור עד 50% מהתפוסה ולא יותר מ-100 משתתפים.

בתחום ההשכלה הגבוהה הוחלט על מעבר למבחנים מקוונים (למעט מקרים שיסוכמו בין משרד הבריאות והמל״ג).

העבודה במגזר הציבורי תתקיים במתכונת של 30% עבודה מהבית, בהתאם להסדרים שייקבעו ע״י נציב שירות המדינה ותוך גמישות ניהולית למנכ״ל המשרד.

קבינט הקורונה. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

שורת החלטות נוספת נוגעת למערכת החינוך.

הוחלט לפתוח את בתי הספר של החופש הגדול לילדי הגנים ולתלמידי כיתות א׳ עד ד׳ ביום רביעי הקרוב, תוך יישום מספר שינויים בהפעלת בתי הספר שנועדו למנוע מקרי הדבקה חמורים במוסדות החינוך. בין השאר, כל קבוצה תמנה בממוצע 28 תלמידים, במקום 35. בנוסף, פעילויות רבות יותר יועברו למרחב הפתוח, ככל שיתאפשר. שינוי נוסף עליו הוחלט הוא שימוש של מוסדות החינוך בתשתיות של השכבות הבוגרות – שאינן לוקחות חלק בבית הספר של החופש הגדול – על מנת לפזר בצורה נרחבת יותר את התלמידים במתקנים השונים.

בנוסף, בתי הספר של החופש הגדול במועצות האזוריות יפעלו לראשונה בתוך ישובים, כדי לצמצם הסעות ופעילות במתחם מרוכז.

צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה התחייב כי כל מי שנפגע כלכלית מההגבלות יפוצה. בפתח ישיבת סיעת הליכוד, זמן קצר לאחר קבלת ההחלטות בקבינט הקורונה, סיפר נתניהו על ההחלטות שהתקבלו, ואמר כי הוא מתכוון להיכנס בכל הכוח לנושא הכלכלי.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.