על הבוקר: כביש 1 נחסם לתנועה

במסגרת מחאת נהגי ההסעות, חוסמים כעת (ג') עשרות אוטובוסים את כביש 1 בדרך לירושלים

עשרות אוטובוסים חוסמים בשעה זו את העליה לירושלים באזור נוה אילן, ויוצרים עומסי תנועה כבדים בכביש 1. זאת במסגרת מחאת נהגי ההסעות.

על האוטובוסים מודבקות מדבקות ענק עם דיוקנו של שר האוצר ישראל כץ, והכיתוב: "30 אלף נהגים עומדים במקום. ענף ההסעות בקריסה!".

בשבועיים האחרונים חסמו עשרות אוטובוסים צירי תנועה מרכזיים באזור ת"א, והבוקר החליטו קבוצת נהגים להעביר את המחאה גם לבירה. בשעה זו, כאמור, עשרות מהם חוסמים את כביש 1, משם ימשיכו הנהגים להפגנת מחאה ענקית מול משרד האוצר בה ימחו על מה שהם מגדירים "ההתעלמות המתמשכת אשר הביאה חברות רבות לקריסה".

חברות ההסעה הפרטיות ספגו נזקים כבדים כבר עם פרוץ מגיפת הקורונה, כשענפים רבים בהם פעלו כמו תיירות, תעשיה, חינוך ועוד, הפסיקו את עבודתם. עד כה רובם טרם חזרו לפעילות מלאה, מה שמביא חברות רבות בענף לקריסה מוחלטת.

חשוב לציין- למרות היותן חברות תחבורה, חברות ההסעות הפרטיות לא נמצאות תחת משרד התחבורה, דבר שלטענת נהגי ההסעות מאפשר למשרדי הממשלה להעביר את דרישותיהם מאחד לשני ולא לתת להם כל מענה אמיתי. כעת יצא הארגון בקמפיין רחב הקורא לשרת התחבורה מירי רגב להכניס את הענף תחת משרדה ולמנוע את קריסתו.

הענף מסיע מדי יום (בשגרה) 1.2 מליון ישראלים ובהם תלמידים, כוחות ביטחון, אנשים מוגבלויות, חינוך מיוחד ועוד. החברות מחזיקות 22 אלף כלי רכב (הרב מעבר לתחבורה הציבורית) ועובדים בהן כ-30 אלף מועסקים, אשר רובם המוחלט טרם חזר לפעילות.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.