מנדלבליט נגד נתניהו, מערכה נוספת

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע היום (ד') לראש הממשלה נתניהו כי לא יוכל לקבל סיוע כלכלי מאיש עסקים המקורב לו לצורך מימון הגנתו בדיון המשפטי בעניינו. מקורבי נתניהו בתגובה: "רדיפה שערורייתית"

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט העביר הבוקר חוות דעת לוועדת ההיתרים, לפיה נתניהו לא יוכל לקבל סיוע של 10 מיליון שקלים ממקורבו, איש העסקים ספנסר פרטרידג', למימון הוצאות משפטו.

"עמדתנו היא שקיימת חזקה עובדתית לפיה טובת הנאה הניתנת לראש הממשלה, ניתנת לו באשר הוא עובד ציבור, ולכן היא אסורה לפי הדין", כתב היועמ"ש. "החזקה יכולה להיסתר לאור נסיבות העניין, בשים לב לאופי מערכת היחסים של עובד הציבור עם נותן המתנה, טיב המתנה וכן הלאה".

מנדלבליט. צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

מקורבי נתניהו תוקפים בחריפות את היועמ"ש מנדלבליט בעקבות ההחלטה: "ככל שנחשפים מעשיו הפסולים של היועמ״ש בקלטות שהוא מסתיר מהציבור, כך הוא מעצים את הרדיפה השערורייתית שלו נגד ראש הממשלה נתניהו והימין. ניגוד העניינים של היועמש זועק לשמיים. ביד אחת הוא מגיש כתב אישום מופרך נגד ראש הממשלה וביד שנייה הוא עושה הכל כדי לחבל ביכולתו של ראש הממשלה להתגונן מפניו.

מנדלבליט מעמיד את ראש הממשלה לדין בהאשמות מופרכות ותפורות שעלו כ-250 מיליון שקלים למשלם המיסים, תוך שימוש באמצעים פליליים כגון סחיטה באיומים של עדים. מנגד מנדלבליט מנסה למנוע בכל דרך מראש הממשלה את זכות היסוד להגן על עצמו בסיוע פרטי שלא עולה למשלם המיסים פרוטה.  שוב מתגלה שיש חוק אחד לנתניהו וחוק אחר לכל האחרים. כך נראה חקירה פוליטית שמסתיימת בכתב אישום פוליטי. שערוריה".

רדיפה שערורייתית. נתניהו. צילום: מארק ישראל סלם

ראש האופוזיציה יאיר לפיד צייץ בתגובה: "נמשכת ההסתה הפרועה של ראש הממשלה נגד היועמש ושלטון החוק. זה יגמר בדם. ביבי לא יוכל להגיד אחר כך ״לא ידעתי״. הוא מוביל את ההסתה. מי ששותק ונותן לו לגטימציה – האחריות גם עליו".

זה יגמר בדם. לפיד. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.