רובוט חדש לבדיקות קורונה בפדה-פוריה

במעבדת הקורונה של המרכז הרפואי פדה-פוריה הכניסו רובוט חדש ומתקדם שיאפשר להעלות את תפוקת הבדיקות ל1,200 ביממה ולקצר את תהליך הבדיקה לשלוש שעות

חדש במעבדת הקורונה של המרכז הרפואי פדה-פוריה – רובוט חדש ומתקדם שעלותו כ900,000 ₪ סופק על ידי משרד הבריאות, ומשמש מאז השבוע שעבר להאצת ושיפור תהליך הבדיקות של דגימות הקורונה.

הרובוט החדש מבצע חלק מתהליך הבדיקה, ללא מגע יד אדם, ובאמצעותו תעלה תפוקת המעבדה ל1,200 בדיקות ביממה. ד"ר אבי פרץ, מנהל המעבדה למיקרוביולוגיה ומעבדת הקורונה: "המעבדה שלנו פעילה 24 שעות ביממה לאורך כל השבוע. גם לפני שקיבלנו את הרובוט החדש הגענו לתפוקה מאד גבוהה של 700 בדיקות ביממה. באמצעות הרובוט נוכל להעלות את התפוקה ל1,200 בדיקות ואף לקצר משמעותית את תהליך הבדיקה. זמן ממוצע להפקת תוצאות היה עד כה כשבע שעות, עכשיו אנחנו יכולים להגיע לתוצאה תוך שלוש שעות בלבד".

ד"ר הגר מזרחי, מנהלת המרכז הרפואי (בפועל): " הכנסת הרובוט החדשני וגיוס תרומה לבניית מעבדה נוספת הם חלק משורה של צעדים שאנחנו מקדמים ברוח חזון המרכז הרפואי ובשאיפה להמשיך לשפר ולפתח שירותים רפואיים איכותיים לתושבי הצפון".

צילום: דוברות פדה-פוריה
צילום: דוברות פדה-פוריה

נציין כי מעבדת המרכז הרפואי פדה-פוריה מבצעת מאות בדיקות ביום ומעבר לבדיקות הנלקחות עבור מטופלים במרכז הרפואי, מתקבלות דגימות גם ממד"א ומקופות החולים. ועד כה בוצעו במרכז הרפואי למעלה מ 20,000 בדיקות.

ד"ר פרץ מוסיף כי ברובוט ניתן לבדוק סטים של 96 דגימות בכל סבב בדיקה. "מעבר לבדיקות הקורונה, לרובוט החדש יש אפליקציות רבות והוא יכול לבצע בדיקות מולקולריות בתחומים מגוונים כמו בדיקות שפעת ועוד".

המלחמה הלאומית בנגיף קורונה
תחלואה בישראל
נדבקים ביממה האחרונה
1,057
חולים פעילים
12,717
חולים מונשמים
35
נלחמים בנגיף
בדיקות ביממה האחרונה
23,047
מחלימים ביממה האחרונה
75
חזרו לעבודה ביממה האחרונה
3,190
רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.