מלונות הקורונה: צה"ל מפריד בין יהודים לערבים ואריתראים

למרות שאין הנחיה רשמית, בפועל מונהגת מדיניות הפרדה, ככל הנראה בעקבות חיכוכים בשטח כולל צעירים ערבים שמטרידים יהודיות

אתר Ynet מפרסם הבוקר (ג') כי אתמול העביר צה"ל את חולי הקורונה היהודים ממלון גולד למלון שערי ירושלים, בעוד הערבים והאריתראים נותרו ב'גולד'.

משרד הבריאות וכן פיקוד העורף – האחרי על מלונות הקורונה – הבהירו שאין הנחיה להפריד ערבים מיהודים. נראה שזו לא הנחיה אך המפקדים בשטח הבינו שכך יהיה טוב ונוח יותר לכולם, בין היתר בעקבות מקרים רבים של חולים שהטרידו חיילות מאושפזות, כשברוב המקרים המטרידים היו ערבים.

הבוקר קיבלו קופות החולים הודעה ממנה עולה כי הפרדה בין האוכלוסיות תישמר. על פי ההודעה, מלון שערי ירושלים ייפתח עבור "המגזר הכללי, חיילים, דתיים שאינם חרדים". במלון גולד ישהו "חסרי המעמד ואולי ממזרח ירושלים" ובמלון אולימפיה בתל־אביב, שטרם נפתח, ישוכנו "המגזר הערבי וחסרי מעמד".

משרד הבריאות: "הפעלת המלונות על ידי פיקוד העורף ובאחריותו. נדרשת הפרדה בין מלונות למבודדים ולמלונות חולים אין כל הנחיה או צורך להפריד בין אוכלוסיות. יש צורך, בשל השהייה הארוכה, לדאוג לתנאים מותאמים כדוגמת כשרויות".

דובר צה"ל: "כל אמירה על אפליה או קיפוח של קבוצות אתניות משוללת כל יסוד. במלוניות ההבראה לנים משפחות ואורחים מקבוצות אתניות שונות, לכן על מנת לענות בקלות על צרכיהם, אנשי פיקוד העורף מנסים לשמור על קבוצות בעלות צרכים דומים להימצאות יחד בזמן ההבראה. פיקוד העורף עושים כל שביכולתם על מנת לסייע לשוהים במלון ולהעניק עבורם את התנאים הטובים ביותר לשהייה".

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

1 reply on “מלונות הקורונה: צה"ל מפריד בין יהודים לערבים ואריתראים”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.