יום הריבונות: שורה של אירועי מחאה פלסטינים

חמא"ס מאותתת – ירי 20 רקטות וטילים לכיוון הים הלילה. גורם בפת"ח: דחיית הסיפוח ע"י ישראל תיחשב לניצחון מדיני חשוב ביותר של אבו מאזן

שורה של אירועי מחאה פלסטינים נגד הריבונות צפויה להתקיים היום. אף שישראל טרם הודיעה רשמית על החלת הריבונות בשטחי איו"ש והבקעה, מחריפים הפלסטינים את צעדי המחאה וההתנגדות למה שמכונה על ידם "איום הסיפוח הקיומי".

במהלך הלילה האחרון ובאופן חריג, גם במונחים עזתיים, ירו פעילי חמא"ס כ-20 רקטות וטילים לכיוון הים, בצעד שלדעת גורמים ברצועת עזה נועד לאותת לישראל על מוכנותה של הזרוע הצבאית של חמא"ס.

בשבוע שעבר דיווחנו, כי ראש הזרוע הצבאית של חמא"ס, מחמד דף, סבור כי הארגון מוכן לסבב אלימות נוסף כדי לסכל את איום הסיפוח ותוכנית המאה.

היום בשעה 11 בבוקר צפויה הפגנה במרכז העיר עזה ביוזמת ועדת הפלגים הפלסטינית. ממקורות ברצועה נודע, כי חמא"ס תגברה את כוחותיה לאורך הגבול עם ישראל ואף הניחה מחסומים של כוחות שיטור מיוחדים, שנועדו למנוע מהמפגינים הגעה לגדר המערכת.

Photo by Abed Rahim Khatib/Flash90

גם ברמאללה צפויה היום אחר הצהריים עצרת מחאה אליה הוזמנו גם נציגי מוסדות בינלאומיים.

לצד כל אלו, יחלו הפלסטינים הערב בשעה 20:00 בקמפיין "לא לריבונות" ברשתות החברתיות. אירועי מחאה צפויים גם מול שגרירויות ישראל וארה"ב ברחבי העולם.
גורם ברשות הפלסטינית אומר לנו כי הרשות חוששת מאוד מחוסר ההיענות של הציבור הפלסטיני להשתתף באירועי המחאה, ולפיכך קיימת כוונה לאכוף על פקידי הרשות, ואף על אנשי המנגנונים, להשתתף באירועים.

אבו מאזן. צילום: פלאש 90

החשש גובר לאור סקר שהתפרסם באחרונה וקבע כי 58% מהנשאלים סבורים שעל אבו-מאזן להתפטר, ו- 52% סבורים כי הרשות הפכה לנטל.

גם דוברים מטעם הרשות הפלסטינית ופרשנים מביעים בימים האחרונים את חששם מסירובו של הרחוב הפלסטיני להשתתף באירועי המחאה. עם זאת, גורם בפת"ח מעריך בשיחה איתנו כי דחיית הסיפוח על ידי ישראל, בשל מחלוקות פנימיות והיעדר הסכמה עם ארה"ב תיחשב לניצחון מדיני חשוב ביותר של אבו מאזן.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.