נפתלי בנט מציג – קבינט קורונה אלטרנטיבי

צעד פוליטי או דאגה אמיתית? שר הביטחון לשעבר מקים קבינט קורונה אזרחי של מומחים; יתכנס ביום ראשון בבוקר

לאור הזינוק בהידבקות בקורונה וצניחת הכלכלה, ולאור הדשדוש המתמשך של הממשלה בטיפול במגיפה, שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט מקים קבינט קורונה אזרחי חלופי של מומחים מתחומי הבריאות, האפידמיולוגיה, העסקים והחירום.

בנט הודיע כי צוות הקבינט יגבש דרכי פעולה להתמודדות כלכלית-רפואית אל מול המשבר, יסייע במידע לציבור, ובפעולות לצמצום הפגיעה בכלכלה.

בין חברי הקבינט: נפתלי בנט, אלוף (מיל') גיורא איילנד, פרופ׳ עומר מואב (פרופ' לכלכלה), ד״ר מיכאל שראל (לשעבר הכלכלן הראשי של משרד האוצר), אביר קארה (מייסד קבוצת ״השולמנים״ של בעלי העסקים בישראל) ועוד.

 

ח"כ נפתלי בנט: ״מדינת ישראל מצויה במשבר פרנסה הולך ומחריף, מהקשים בתולדותיה. קבינט הקורונה האזרחי נרתם לסייע בקבלת החלטות ובהנעת פעולות על מנת להציל את פרנסת אזרחי ישראל תוך שמירה על בריאותם.״

גיורא איילנד: "ישראל במשבר לאומי. איכות הטיפול במשבר לאומי נבחנת בראש וראשונה במידת יכולתה של המדינה לגייס את כל המשאבים הלאומיים הרלבנטים- טכנולוגים וניהוליים, ביעילות ובמהירות. נכון לעכשיו לא הצלחנו בכך, ולכן נכון לעשות מאמץ בכדי למצות משאבים אלה, יותר ואחרת".

פרופ' עומר מואב: "אני מקווה שממשלת ישראל תקשיב ותאמץ את המלצות הקבינט האזרחי, המלצות שיסייעו לממשלה להתמודד עם המשבר הכלכלי החמור, משבר שמנוהל בשליפות ובפופוליזם".

אביר קארה: "משבר הקורונה חשף יותר מכל את ההזנחה רבת השנים של המגזר העסקי בישראל. אנחנו אנשי עסקים, יצרנים ויזמים עלינו נגזרה המשימה להפוך משבר להזדמנות ונעשה זאת. קבינט הקורונה האזרחי הוא הזדמנות ללמוד ולהציע למדינה כיצד יהיה נכון יותר להתייחס לשותפים שלה. יש לנו משימה לעשות, נעשה ונצליח".

ביום ראשון הקרוב יתקיים דיון ראשון של חברי הקבינט במכון המחקר לביטחון לאומי (INSS) בתל אביב. במהלך הדיון הראשון צוות הקבינט יגבש המלצות דחופות.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.