חוק נגד טיפולי המרה? הרב אבינר חושב שזה נפלא

שו"ת עם הרב שלמה אבינר בעקבות חוק הפסיכולוגים שעבר היום בקריאה טרומית

ש: עלה על הפרק לחוקק חוק בכנסת, נגד טיפולי המרה לשינוי מין.  כיצד להתייחס?

ת: בודאי שזה רעיון נפלא.  מזמן היה צריך לחוקק זאת.  לצערנו מתעלמים מהסכנות העצומות הנעוצות בכך.  גורמים הרס נורא.  במיוחד זה חטא ופשע הכרוך בהתעללות בילדים תמימים.  בודאי אי אפשר להחליט עבור ילד קטן דבר כזה.  כשיגדל, זה יהיה עניינו.  אמנם לפעמים הוא בעצמו רוצה.  אכן, פעמים רבות, ילד רוצה משהו, אבל אין לו שיקול דעת אמיתי, ועלינו לשמור עליו מפני עצמו, ולא לרקוד לפי חלילו.  יתכן ילד עם קשיים נפשיים, אז רופאים ופסיכולוגים מחליטים שיש לו "דיספוריה מגדרית", כלומר הרגשה לא טובה עקב המין שלו, ולכן הפתרון של סבלו הוא "השמה מגדרית מחדש" Gender Reassignment.

זה מסע ארוך.  א. שינוי הלבוש.  ב. בקשה שיפנו אליו בשם הגוף של המגדר השני.  ג. לקיחה יום-יומית של הורמונים המחוללים שינויים בגוף: צמיחת שדיים וניוון שרירים אצל הבן, וצמיחת שער פנים, גדילת שרירים ונשירת שער ראש אצל הבת.  ד. ניתוחים יקרים ומסובכים: הסרת שער בלייזר, כריתת האבר הזכרי ובניית נרתיק מלאכותי אצל הבן, וכריתת שדיים, כריתת רחם, ולעיתים בניית אבר זכרי פרוסטטי אצל בת.

וכאשר הילד גדל, קורה שהוא מתחרט.  אך זה מאוחר מדי.  עיין ויקיפדיה ערך: 

Sex Change Regret (https://sexchangeregret.com וגם-https://www.youtube.com/watch?v=bnP_WoeNuwA).

מדובר בהפיכת ילד לילדה או ילדה לילד, למשל הורמונים בגיל 10 וכריתת שדיים בגיל 13.  ד' ירחם.

ראה גם: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5549427,00.html.

ש: לא על זה רצינו לשאול אלא על גבר שחש נטיה להיות אשה אבל הוא רוצה להישאר גבר ולהיפטר מנטיה זאת, לכן הוא הולך לפסיכולוג.  וכן לגבי אשה שרוצה להישאר אשה.  יש קוראים לזה טיפולי המרה וטוענים שזה מזיק?

ת: אכן היו בעבר טיפולים כאלה מאוד קשים ואכזרים, אך הם כבר לא קיימים היום.  אלא הולכים לפסיגולוג שעוזר על פי אותן השיטות הפסיכולוגיות בהן משתמשים בכל ענין אחר.

אם אדם מעונים בטיפול פסיכולוגי שיעזור לו לקבל את עצמו כמו שהוא בשמחה ובהרמוניה פנימית, וכן להתחתן ולבנות משפחה מאושרת – מה ההגיון לאסור עליו?!  זה מוזר מאוד, אפילו חטא ופשע!  ד' ירחם.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

7 replies on “חוק נגד טיפולי המרה? הרב אבינר חושב שזה נפלא”

לא ציפיתי לכותרת כזו ביחס לרב אבינר במיוחד שזה שקר.. תקנו את הטעות כתבים יקרים. אל תעשו מה שעושים באתרים אחרים שמוציאים הדברים מהקשרם ונותנים כותרות מפוצצות ופרובוקטביות על רבנים ובכלל

הרב אבינר חושב שהחוק הזה גרוע, פשוט הוא התכוון לטיפולים לשינוי מין כשהוא אמר שזה חוק מצויין. אח"כ כשהסבירו יותר אז הוא אמר שזה חטא ופשע לא לאפשר לאדם ללכת לפסיכולוג שיטפל בו. הוצאתם את הדברים מהקשרם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.