השבוע הפוליטי: הליכוד 'נוקמים' בכחול לבן, המשבר בין הצדדים "אמיתי"

בליכוד הבהירו לכחול לבן: בעקבות התמיכה שלכם ב'חוק הפסיכולוגים', השבוע לא תהיה חקיקה מלבד בעניינים הקשורים לקורונה. בסביבת נתניהו מאיימים: “אם גנץ ימשיך להתעקש בהתנגדותו לתקציב חד־שנתי, הקואליציה תסיים את דרכה”

לאחר סאגת 'חוק הפסיכולוגים' בשבוע שעבר, בו תמכה מפלגת כחול לבן בהצעת החוק של ניצן הורוביץ האוסרת טיפולים פסיכולוגיים הקשורים לשינוי המשיכה המינית, בליכוד מתכוונים לנקום. זאת על רקע העובדה שהתמיכה בחוק היתה מנוגדת לסיכום שהושג בוועדת השרים ובניגוד לעמדת הקואליציה.

כזכור, מיד לאחר אישור החוק בקריאה טרומית, תוך היעדרות רבים בליכוד וכן שלשה מתוך חמשת חברי ימינה, נוצר משבר חמור בקואליציה, בין הליכוד וכחול לבן ובין המפלגות החרדיות לבין כל הליכוד, ימינה – וכמובן כחול לבן. בסוף השבוע הופעלו מאמצים רבים להורדת גובה הלהבות, ואכן נראה כי כל הצדדים החליטו שלא לעשות צעדים בלתי הפיכים בשלב הזה, אך כן לגבות 'תג מחיר' על הפרת ההסכמים.

השר המקשר בין הממשלה לכנסת, דודי אמסלם, הבהיר ביום שישי ליו"ר ועדת השרים לענייני חקיקה, שר המשפטים אבי ניסנקורן, כי למעט חוקים דחופים הקשורים לקורונה – יטיל אמסלם וטו על כל חוק אחר וימנע קידום חקיקה. השר אמסלם הסביר כי "שיתוף הפעולה בין המפלגות בקואליציה בנוי על אמון, אולם כאשר זה מופר – קשה להמשיך לעבוד ביחד. המקרה השבוע היה חמור במיוחד, ומעיב על יחסי העבודה בינינו".

אמסלם. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גורמים בליכוד טוענים כי ישנן אי הסכמות מהותיות בין ראש הממשלה נתניהו ליו,ר כחול לבן גנץ, המאיימות באופן אמיתי בהגעה לבחירות. “לא מדובר במשבר מדומה, במתיחות כמנוף לחץ או בכל תרגיל פוליטי אחר”, הסבירו גורמים בסביבת נתניהו. “ראש הממשלה נחוש להעביר את התקציב החד־שנתי, משום שהוא בטוח כי רק תקציב כזה מתאים למצב הכלכלי הנוכחי שנוצר עקב משבר הקורונה. אם גנץ ימשיך להתעקש, הקואליציה תסיים את דרכה”.

בנימין נתניהו בני גנץ
חילוקי דעות אמיתיים. גנץ ונתניהו. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.