הרב רפי פרץ, 15 שנה לאחר העקירה: "אני קורא לו רמטכ"ל הגירוש"

השר לענייני ירושלים ומורשת הרב רפי פרץ, מגורש מעצמונה שבגוש קטיף, מספר בראיון לערוץ 20 לרגל ציון 15 שנה לגירוש: "ידעתי שזו טעות חמורה מאוד מה שעושים, אך יש גבולות גזרה והם שלא תהיה מלחמת אחים, מה שהולך היום זה אנרכיזם"

השר הרב רפי פרץ, מי שגורש יחד עם תלמידיו מעצמונה שבגוש קטיף, משתף בתחושותיו 15 שנה לאחר הגירוש. הרב פרץ התייחס גם להפגנות הנערכות בימים אלו בירושלים כתמונת מראה למאבק שהיה אי אז בקיץ 2005.

"לצערי הרב, אנחנו באנו מטעם ממשלת ישראל כדי לקבע מציאות בשטח, וקיבלנו בעיטה במובן הכי גס ושפל של המילה הזאת. זה היה ללא טעם. תארנו את כל מה שקורה היום, ולא תארנו שיהיה כל כך נורא. היה לנו ברור שזו טעות שאין כדוגמתה"

בתשובה לשאלה אם היה נכון לפעול אחרת ענה:

"גרמנו לעם להיות במקום אחר, ועל אף זאת, בצורה מאוד לא דמוקרטית, גרמו לזה שזה יקרה".

הרב פרץ תקף את הרמטכ"ל דאז, רא"ל (במיל') דני חלוץ: "חלוץ שהוא רמטכ"ל הגירוש, שום דבר טוב אחר הוא לא עשה. באתי אליו כמה חודשים לפני הגירוש, והוא אמר לי – רפי, תהיה מלחמת אחים, אני חושש. עניתי לו – אני יודע שלא, תסמוך עליי, לא יהיה דבר כזה, אצלנו הממלכתיות היא ערך".

נווה דקלים. צילום: ארכיון מרכז קטיף בניצן

בהתייחסות לאירועים העוברים על מדינת ישראל אמר הרב פרץ: "אנחנו נמצאים בימים מאוד קשים, ערב תשעה באב ששנאת חינם הרסה אותנו. אנחנו הבנו את זה לעומק. ידעתי שזו טעות חמורה מאוד מה שעושים, אך יש גבולות גזרה, והם – שלא תהיה מלחמת אחים". הרב פרץ טען כי "מה שהולך היום זה אנרכיזם: אם מישהו פינצ'ר גלגל של קצין אנחנו, יצאנו עליו, ולא הסכמנו שזה יהיה".

בהשוואה שעלתה במהלך הראיון בין תקרית המנורה שהתרחשה השבוע בלב ירושלים לבין המנורה שהוציאו אז מנצרים, אמר הרבי רפי: "המנורה מנצרים היא מנורה קדושה וטהורה, שיצאנו איתה בתחושה מרה, אבל בידיעה שאנו הולכים עם הסמל הגדול של עם ישראל. השבוע חולל הסמל הזה, ואיזה פרדוקס ואיזה פער. היה חסר שהתקשורת ובכירים בממשלה לא אמרו שחצינו את הגבולות. אני הרגשתי זעזוע עצום. אנחנו נמצאים בתקופה שבה גם יש שוליים, אך אין לי שום ספק שהממלכתיות תנצח".

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

1 reply on “הרב רפי פרץ, 15 שנה לאחר העקירה: "אני קורא לו רמטכ"ל הגירוש"”

אני לא מחסידיו אבל כל מילה בסלע.אם ניתן היה להשוות רק הפסדים כלכליים.לא ציונות ,לאומיות ,ערכים.ההפסדים של אנשי גוש קטיף לא ממגפה או מכח עליון .מפולוטיקה מטופשת היו מעבר לכל פרופורציה של ההפסדים היום . הנזקים הנפשיים תחושת אובדן
כל אלו עדיין קימים מתישבים שלא התאוששו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.