לא רק גברים: בית הדין הורה לבצע 'שיימינג' לסרבנית גט

טל גיל, בת 26 מרחובות, נפרדה מבעלה שלושה ימים לאחר נישואיה, לפני כשלוש שנים. עד היום היא מסרבת לקבל גט. כעת הורה בית הדין לבצע לפרסם את שמה ותמונתה

בית הדין הרבני האזורי ברחובות החליט, בפעם הראשונה בישראל, לבצע 'שיימינג' לאישה המסרבת לקבל גט מבעלה, וכולאת אותו בנישואיהם הכושלים. כך פורסם הבוקר באתר Ynet.

הדיינים קבעו כי יש לפרסם את שמה ותמונתה של טל גיל, בת 26 מרחובות, ולביישה בניסיון לגרום ללחץ חברתי עליה כדי שתסכים להתגרש. בשנים האחרונות נהגו בתי הדין בכמה הזדמנויות ב"ביוש" כלפי סרבני גט גברים, אך לא כלפי נשים.

טל הייתה נשואה לרועי (שם בדוי) במשך שלושה ימים בלבד. הם התחתנו ב-2017, ותוך שלשה ימים נפרדו. האיש הגיש תביעת גירושין לבית הדין הרבני, ולפני כשנה ניתן פסק הדין המחייב את הצדדים להתגרש, אך טל מסרבת עד היום לקיימו.

בחודשים האחרונים הטילו הדיינים על טל, בצעד חריג בפני עצמו, סנקציות חמורות השמורות לסרבנים כמו שלילת רישיון נהיגה, הגבלת חשבון הבנק, עיכוב יציאה מהארץ וקנסות כספיים בסכומים הולכים וגדלים על כל יום של עיכוב הגירושין. הדיינים הודיעו גם כי בכוונתם לדון בהמשך באפשרות להטיל על האישה עונש מאסר.

ראש ההרכב, הרב ציון אשכנזי, והרבנים אליהו עמאר ושמואל דומב, החליטו גם להעניק לאישה הזדמנות אחרונה להסכים לקבל את הגט – אחרת בית הדין יתיר את פרסום ההחלטות ופסקי הדין שניתנו, כולל שם הסרבנית. כעת, לאחר שהדד-ליין שקבעו הדיינים חלף, הם אישרו לבעל לנקוט ב"שיימינג" נגדה.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.