המתיחות בצפון: צה"ל מתגבר כוחות

דובר צה"ל מוסר כי "בהתאם להערכת המצב שמתקיימת בצה"ל הוחלט על תגבור של פיקוד הצפון במערכי אש מתקדמים"

בעקבות המתיחות בצפון צה"ל מתגבר כוחות. כך הוחלט בתום הארכת מצב שבוצעה בצבא בשיתוף הדרג המדיני.

מוקדם יותר הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הבוקר הערכת מצב ביטחונית בפיקוד הצפון, בהשתתפות הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, מפקד פיקוד הצפון, ראש אמ"ן, ראש אמ"ץ ובכירים נוספים וכן שמע סקירות ביטחוניות.

שר הביטחון גנץ ערך היום סיור בבסיס נבטים של חיל האוויר. בסיום הביקור אמר גנץ: "אני מסיים עכשיו ביקור בטייסת "אדיר" שהיא המתקדמת ביותר שיש לחיל האוויר הישראלי ומהטובות בעולם. יש לנו יכולת לפעול בכל טווח ובדריכות מבצעית חסרת תקדים. אני מציע לכל מדינות האזור, קרובות ורחוקות, איראן, לבנון, סוריה או כל מי שמעורב בטרור לזכור- יש למדינת ישראל יכולת אינסופית ונדע להשתמש בה".

 

בהערכת המצב שקיים הבוקר ראש הממשלה בפיקוד צפון אמר כי "הפעולה אתמול הייתה חשובה, היא מנעה חדירה לשטחנו. כל מה שמתרחש כרגע זו תוצאה של ניסיון להתבסס צבאית באזורנו על ידי איראן וגרורותיה בלבנון. נסראללה משרת את האינטרס האיראני הזה על חשבון מדינת לבנון.

אני לא מציע למישהו לנסות את צה"ל או את מדינת ישראל. אנחנו נחושים להגן על עצמנו".

צילום: עומר מירון לע"מ

עוד אמר ראש הממשלה בתום הערכת המצב כי הוא "מתרשם שצה"ל ערוך היטב לקראת כל תרחיש אפשרי. אנחנו ממשיכים לפעול כדי לסכל את ההתבססות הצבאית האיראנית באזורנו. אנחנו נעשה כל מה שצריך כדי להגן על עצמנו, ואני מציע לחיזבאללה לקחת בחשבון את העובדה הפשוטה הזאת. ישראל ערוכה לכל תרחיש".

אתמול, במהלך מסיבת עיתונאים מיוחדת נתניהו וגנץ שיגרו מסר מאיים לחיזבאללה לפיו אם יפרו את ריבונותה של ישראל וינסו להוציא פיגוע נוסף – התגובה תהיה קשה ועוצמתית.

נתניהו אמר בהצהרה: "נסראללה מסבך את לבנון בגלל אירן. היום חוליה של חיזבאללה חדרה לשטח ישראל. בהיערכות טובה בשטח צה"ל סיכל את הניסיון. אנחנו רואים את הניסיון לחדור לשטחנו בחומרה רבה. נסראללה ולבנון נושאים באחריות לאירוע. נסראללה צריך לדעת שהוא משחק באש. כל התקפה נגדנו תיענה בעוצמה רבה".

נתניהו בביקור בפיקוד צפון, הבוקר. צילום: קובי גדעון, לע"מ
רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.