שידור חי: מנהיגי המאבק בקורונה מציגים את התוכנית הלאומית למיגור הנגיף

פרויקטור הקורונה רוני גמזו מציג במסיבת עיתונאים את התוכנית 'מגן ישראל' להתמודדות עם נגיף קורונה. משתתפים גם ראש הממשלה, שר הביטחון ושר הבריאות

פרויקטור הקורונה, פרו'פ רוני גמזו, הציג הערב את התכנית הלאומית 'מגן ישראל' להתמודדות עם נגיף הקורונה.

"אנחנו נמצאים במגפה שעדיין מתקדמת ובנקודת זמן שבה אנחנו צריכים לבצע את הצעדים מהר", פתח פרופ' גמזו את דבריו. "יכול להיות שבתי החולים יגיעו לאי ספיקה, ואני רוצה שאת מקדם ההדבקה נביא מתחת ל-1. רק כך נתחיל במיגור המגפה – עם פחות עומס על בתי החולים. אפשר לעשות את זה רק ביחד".

"צריך לעשות חוזה חדש בינינו לבין האזרחים, יש בעיה של התערערות האמון", אמר פרופ' גמזו. :ראינו בימים האחרונים ירידה באמון – וכך המגפה עלתה. מצד הממשלה – שקיפות, מקצועיות ענייניות ושיתוף. לא ניתן יד להגבלות שאין בהן היגיון. נקטין את ההגבלות כמה שניתן. אני האחראי ואני לא אתן יד להגבלות שיפגעו בכלכלה ללא היגיון – זה החוזה החדש".

"מצד האזרחים אני צריך אמון, התלכדות והתגייסות להורדה של מאותו מקדם הדבקה", הדגיש פרופ' גמזו, "חשוב שנציית להנחיות. אנחנו צריכים בעצמנו לבצע קטיעה יותר אפקטיבית של שרשרת ההדבקה כי היום זה לא קורה".

"אני שמח שמערכת הביטחון לקחה את זה על עצמה", הוסיף פרופ' גמזו, "הכניסה של צה"ל חשובה מאוד כי זו מערכת שיכולה לעשות את זה במהירות. החוזה החדש – הממשלה עושה את הכל עם היגיון במהירות ובאמון, והאזרחים יצייתו וישתפו פעולה. ההתלכדות הזו היא קריטית. זה דבר שאפשר לעשות אותו בזמן אפס".

פרופ' גמזו הדגיש שבמדינות שבהן שיעור עטיית המסכות גבוה – התחלואה יורדת: "האזרחים בישראל משתפים יותר ויותר פעולה ועושים את העבודה הנדרשת, אבל זה לא מספיק – אנחנו צריכים להגיע ל-100%".

"התהליך בסוף לא נגמר רק בלהגיד לכם לשים מסכות, אלא צריכה להיות הרבה עבודה מסודרת. קיבלתי את כל הסמכות, הגיבוי והעזרה. מסכות, מרחק, היגיינה של האזרחים – ומצדנו מינימום הגבלות. אני לא אתן שההגבלה לא תהיה ברורה, ותמיד נבחן מה אפשר לשנות".

עוד הדגיש פרופ' גמזו כי הציבור חייב לקבל מידע אחיד: "אני אחראי שזה יהיה מסודר אחיד ומעורר אמון – לא כל יום נתון כזה ויום אחר נתון אחר. כל האנשים שמכירים את המגפה אומרים שזו הדרך. תנו לנו להוביל הלאה ולמגר את הקורונה – אני בטוח שישראל תצליח. אפשר להוריד את קצב התחלואה, אני מתחייב שאנחנו נמשיך עם החוזה ואלך בדרך הזו".

בעניין איכוני השב"כ אמר גמזו כי "אני רוצה להתסכל קדימה. זה תהליך מורכב וקשה. אני צריך את כולם כדי שאוכל ללכת קדימה. אני יודע לכוון תהליכים ולהגיע להישגים. בעניין איכוני השב"כ:הם עוזרים לנו להכניס אנשים לבידוד בזמן אפס".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר באירוע:

"אזרחי ישראל, אתם יודעים שאנחנו פועלים בכמה וכמה חזיתות: בחזית הביטחונית, עיניכם הרואות; בחזית הכלכלית – הרבה פעולות: הארכת דמי האבטלה, החל"ת, הסיוע לעסקים ולעצמאים, המענק לאזרחי ישראל ועוד תכניות שבדרך; אבל הכל מתחיל בחזית הבריאותית. החזית הבריאותית שנועדה לשמור על הבריאות שלכם ועל החיים שלכם.

בשבוע שעבר מינינו יחד את פרופ' רוני גמזו לפרויקטור הקורונה הלאומי. פרופ' גמזו יציג היום תכנית. אם צריך לתמצת במילה אחת את מה שחבוי ועומד ביסוד התכנית הזאת, זו המילה – "ביחד".

אנחנו פועלים ביחד, אנחנו מגבים אותו ביחד. לא במקרה בני גנץ פה, הוא ידבר מיד אחרי, אחריו שר הבריאות יולי אדלשטיין. אני מצפה מכל שרי הממשלה לתת גיבוי לתכנית הזאת, אני מצפה מאזרחי ישראל, כולם, בלי יוצא מן הכלל, לשתף איתה פעולה. ביחד ננצח את הקורונה".

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ:

"מזה מספר ימים ובתיאום עם הרמטכ"ל החלה עבודה בצה"ל ובמערכת הביטחון, להקמתה של מפקדה שתעסוק בקטיעת שרשרת ההדבקה.

לפני שעה, בתיאום עם הרמטכ"ל, אישרתי את הקמת מפקדת הקורונה בפיקוד העורף, והיא תעמוד לרשותך פרופסור גמזו, לכל דבר שתצטרך.
אני אומר גם לאזרחי ישראל – מערכת הביטחון יחד עם צה"ל וכל הגורמים המעורבים בעניין עמדו, עומדים ויעמדו לרשות כל דבר שקשור בהדברת המגיפה הזו.

צה"ל יודע לנצח מלחמות, הוא יידע לנצח גם את המלחמה הזו ויעמוד לרשות המדינה".

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.